У Кременчуці відкрили одразу дві виставки - патріотичну та пізнавальну (фоторепортаж)

337 0
У Кременчуці відкрили одразу дві виставки - патріотичну та пізнавальну (фоторепортаж)

Зараз, коли всі українці солідарні в необхідності триматися разом, потрібно підживлювати цей величезний "організм" патріотизмом. Саме так і зробили п’ятого травня у Кременчуцькій міській художній галереї.

Директорка галереї Оксана Бойко представила кременчужанам виставку “Діти Сонця”, автором якої є художник Віктор Кобеляцький. Мешканцям міста представили понад пів сотні картин: великих панорамних і маленьких, різних за характером, написаних інструментом мастихіном та олійними фарбами, змішаними з воском.

На картинах зображені українські символи, історія, сучасні образи. Віктор як художник у свої 65 років навчається у життя. Досить поважний вік — це всього лиш рубікон навчання. Автор постійно шукає нові сенси, образи, і вони настільки влучні, що, як зазначила Оксана Бойко, можуть запасти у пам’ять.

Увагу відвідувачів виставки привернула картина, накрита червоною тканиною. У кінці свого виступу Віктор Кобеляцький пожартував, що позбавлений естетичного смаку, але директорка галереї уточнила — він позбавлений внутрішніх компромісів. Саме тому під тканиною знаходилася своєрідна реставрація картини “Ранок у сосновому лісі” — осучаснена версія, до якої додали цинізм російських окупантів — той самий “руський мир”, який вони приносять з собою.

Після цього полеглих воїнів ушанували хвилиною мовчання.

Наступна експозиція — це філателістична виставка “Епоха романтизму і Наполеон”. Її автор — колекціонер Володимир Тягун, який розповів декілька цікавих фактів про імператора Французької республіки.

Один з них — надзвичайні математичні здібності Бонапарта. Під час відвідування Єгипту він сказав, що якщо розібрати піраміди на блоки, з яких вони складаються то цього вистачило, щоб на адмінмежах Парижу звести стіну висотою у три метри і шириною в один метр. Сучасні математики провели відповідні розрахунки та визначили, що французький імператор помилився лише на декілька відсотків.

На виставці представлені марки, листівки, ордени і книги, статуетки та інші експонати, пов’язані з французьким імператором.

Галерея на вул. Коцюбинського, 4 працює з середи до неділі, години роботи: 10:00-16:00.


 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация