Восьмий рік бездоказового утримання кременчужан у СІЗО. Судове свавілля в райсудах Полтавщини!

1 613 0
Восьмий рік бездоказового утримання кременчужан у СІЗО. Судове свавілля в райсудах Полтавщини!

Кременчужан, яких бездоказово і водночас вигідно для когось, звинувачено у двох вбивствах, що сталися 2014 року в нашому місті, проведуть у Полтавському СІЗО ще два місяці.

На минулому тижні Пирятинський районний суд провів перше засідання по кременчуцькій кримінальній справі, яка тягнеться вже восьмий рік і в якій уже, здається, немає ні справедливого кінця, ні краю, крім надуманих обвинувачень й безкінечних фальсифікацій. 

Завершилося засідання цілком передбачувано, а відбувалося воно, як завжди, з численними порушеннями Кримінально-процесуального кодексу.

Затриманим продовжили термін утримання під вартою ще на два місяці й варто зазначити, що ця міра така ж "притягнута за вуха", як і самі обвинувачення, адже реальних ризиків перебування кременчужан під домашнім арештом немає, про що вкотре зазначали на суді їх захисники. 

Клопотання прокурора Москаленка, який він озвучив на суді, було ідентичним попереднім і позбавленим конкретики та реальних ризиків зміни запобіжного заходу. Втім це не завадило суддям прийняти рішення, яке потрібно прийняти. Традиційно ми побачили чергову гру суддів під поставлений репертуар прокуратури. 

Друге, чим виділився Пирятинський райсуд, це неповагою до затриманих, адже в день, коли розглядали клопотання щодо запобіжного заходу Олександру Мельнику та Олександру Крижановському, інший затриманий - Ігор Куник, клопотання відносно якого розглянули на день раніше, просидів у скляному задушливому боксі. Причина цього - відсутність на засіданні його адвоката, який про своє не перебування на суді попередив завчасно. 

Чого було не залишити чоловіка в СІЗО, у кімнаті для відеотрансляції - незрозуміло. Натомість зрозуміло, яке беззаконня відбувається в судах Полтавщини - де рішення є автоматичними, такими, що базуються на припущеннях прокуратури, яка у свою чергу зацікавлена лише в тому, щоб кременчужани продовжували сидіти в неволі.

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді по цій справі розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи. Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Потім справу розглядав суд у Гадячі, але й він майже через три роки оголосив про самовідвід. 

Справу, логічну крапку в якій не можуть поставити з 2014 року, почав розглядати знову з самого початку Ленінський районний суд міста Полтави, який повернув змінений обвинувальний акт прокурору. Після розгляду апеляції прокурора в Полтавському апеляційному суді ухвалу Ленінського райсуду скасували, а дану кримінальну справу передали в Крюківський районний суд міста Кременчука. Трохи згодом двоє із суддів колегії, включно з головуючим, заявили про самовідвід. 

Розгляд цієї справи було передано до Шишацького районного суду, але головуючий суддя також оголосив про самовідвід у новому розгляді.

Після цього справу передали в Полтавський районний суд. Через заяву про самовідвід однієї з суддів справа повернулася в апеляційний суд Полтави, який призначив новий суд для розгляду і ним став Кобеляцький районний суд, в якому її вже розглядали протягом 2015-2017 років. Але і цей суд заявив про самовідвід.

Потім справу знову почав розглядати Київський райсуд, який не зміг зібрати присяжних і справа знову направилася до Полтавського апеляційного суду, звідки її відправили до Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду України в місто Київ, який повернув її назад.

Згодом розгляд справи передали до Новосанжарського районного суду, де також було увхалено самовідвід. Справу тепер розглядає райсуд міста Хорола. Згодом суддям було заявлено відвід і справа перейшла в Пирятинський райсуд. Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация