Зламане дерево справедливості. Хорольський райсуд продовжив кременчужанам термін перебування за ґратами

2 332 0
Зламане дерево справедливості. Хорольський райсуд продовжив кременчужанам термін перебування за ґратами

Заляканий суддя, перебуваючи в хворій та зламаній судовій системі, ніколи не прийме справедливого рішення і те, що ми бачимо сьогодні в районних судах Полтавської області тому є яскравим та водночас гірким доказом. За діяння має бути відповідальність і це все зрозуміло, але вину треба довести, відповідно до закону.

Те, що відбувається зараз - це просто дикість і порушення усіх прав: щоб людину автоматично й без доказів вини робили винною і вона змушена була доводила свою невинуватість роками, перебуваючи фактично у неволі, в СІЗО.

Пішов восьмий рік такої несправедливої неволі для трьох бранців Феміди, яких у 2014 році було вигідно для окремих осіб обвинувачено в двох страшних вбивствах - ексмера Кременчука та судді міського райсуду.

Так сьогодні черговий районний суд, тепер уже в Хоролі, після вчорашнього довготривалого засідання, яке завершилося о 21:30, озвучив резулятивну частину рішення щодо продовження термінів тримання під вартою кременчужанам ще на три місяці. І це вже пішов восьмий рік їх по суті катування, адже як вироку, так і реальних доказів, що підтверджують їх вину, ніхто за ці сім років не чув і не бачив. 

Захисникам, які клопотали суд змінити запобіжний захід для своїх підзахисних, аргументуючи це станом здоров'я та, найголовніше, відсутністю будь-яких ризиків його зміни, було в черговий раз відмовлено.  Відмовили судді й у відводі, який заявили їм адвокати, навіть спираючись на те, що ці судді частково знайомі з цією справою.

І як тут говорити щось про неупередженість й незацікавленість, об'єктивність та порядність? Уявити собі незалежне правосуддя, до якої тісно прилипли нині бізнес та влада, все важче і важче, адже, на страху ніколи не виросте дерево справедливості.

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді по цій справі розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи. Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Потім справу розглядав суд у Гадячі, але й він майже через три роки оголосив про самовідвід

Справу, логічну крапку в якій не можуть поставити з 2014 року, почав розглядати знову з самого початку Ленінський районний суд міста Полтави, який повернув змінений обвинувальний акт прокурору. Після розгляду апеляції прокурора в Полтавському апеляційному суді ухвалу Ленінського райсуду скасували, а дану кримінальну справу передали в Крюківський районний суд міста Кременчука. Трохи згодом двоє із суддів колегії, включно з головуючим, заявили про самовідвід

Розгляд цієї справи було передано до Шишацького районного суду, але головуючий суддя також оголосив про самовідвід у новому розгляді.

Після цього справу передали в Полтавський районний суд. Через заяву про самовідвід однієї з суддів справа повернулася в апеляційний суд Полтави, який призначив новий суд для розгляду і ним став Кобеляцький районний суд, в якому її вже розглядали протягом 2015-2017 років. Але і цей суд заявив про самовідвід.

Потім справу знову почав розглядати Київський райсуд, який не зміг зібрати присяжних і справа знову направилася до Полтавського апеляційного суду, звідки її відправили до Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду України в місто Київ, який повернув її назад.

Згодом розгляд справи передали до Новосанжарського районного суду, де також було увхалено самовідвід. Справу тепе розглядає райсуд міста Хорол. 

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация