Справа кременчужан, яких без вини роблять винними, знову повернулася у Полтавський апеляційний суд

2 224 0
Справа кременчужан, яких без вини роблять винними, знову повернулася у Полтавський апеляційний суд

Справа кременчужан, яких сьомий рік бездоказово обвинувачують у тяжких злочинах - убивствах ексмера та судді, знову повертається у Полтавський апеляційний суд для вирішення, що з нею буде далі. 

Про це повідомили захисники затриманих і безпідставно замурованих у СІЗО чоловіків.

У минулу п'ятницю, в Новосанжарському районному суді області, куди були направлена рішенням апеляційного суду області справа відносно вбивств 2014 року, відбулося перше підготовче засідання, яке завершилося відводом. 

Як розповів адвокат Олександра Мельника, Руслан Лазоренко, відвод одній із суддів колегії заявив адвокат Олександра Крижановського Максим Василишин. Підставою для відводу стало те, що чоловік судді є прокурором й керівником відділу в Полтавській обласній прокуратурі, яка протягом тривалого часу приймала і приймає сторону обвинувачення.

Крім того, чоловік цієї судді брав участь у справі про адміністративне правопорушення, де заявником був Олександр Мельник, а притягувався до адміністративної відповідальності Євген Холод - бізнесмен і колишній заступник голови Полтавської облради. І відомо, що тоді адміністративний суд визнав Олександра Мельника правим й з цього приводу оприлюднене рішення.  До того, ж аналогічну заяву про відвід цієї судді через наявний у неї конфлікт інтересів оголосив і захисник Руслан Лазоренко.

Попри те, що в залі суду суддя не побачила в цьому всьому причин для власного самовідводу, через деякий час, заяви про відвід були задоволені. Через те, що в Новосанжарському райсуді більше немає суддів для обрання нової колегії, справу направили у Полтавський апеляційний суд. 

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді по цій справі розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи. Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Потім справу розглядав суд у Гадячі, але й він майже через три роки оголосив про самовідвід

Справу, логічну крапку в якій не можуть поставити з 2014 року, почав розглядати знову з самого початку Ленінський районний суд міста Полтави, який повернув змінений обвинувальний акт прокурору. Після розгляду апеляції прокурора в Полтавському апеляційному суді ухвалу Ленінського райсуду скасували, а дану кримінальну справу передали в Крюківський районний суд міста Кременчука. Трохи згодом двоє із суддів колегії, включно з головуючим, заявили про самовідвід

Розгляд цієї справи було передано до Шишацького районного суду, але головуючий суддя також оголосив про самовідвід у новому розгляді.

Після цього справу передали в Полтавський районний суд. Через заяву про самовідвід однієї з суддів справа повернулася в апеляційний суд Полтави, який призначив новий суд для розгляду і ним став Кобеляцький районний суд, в якому її вже розглядали протягом 2015-2017 років. Але і цей суд заявив про самовідвід.

Потім справу знову почав розглядати Київський райсуд, який не зміг зібрати присяжних і справа знову направилася до Полтавського апеляційного суду, звідки її відправили до Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду України в місто Київ, який повернув її назад.

Згодом розгляд справи передали до Новосанжарського районного суду

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация