Сьомий рік боротьби за справедливість. Кременчуцьку кримінальну справу направили до Верховного суду

2 473 0
Сьомий рік боротьби за справедливість. Кременчуцьку кримінальну справу направили до Верховного суду

Справа кременчужан, яких ось уже сьомий рік фактично, але безпідставно й бездоказово позбавили волі, закривши у СІЗО, направили до Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду України в місто Київ.

Таким чином справа щодо вбивств ексмера та судді поступово виходить за горизонти нашої Полтавської області. Таке рішення прийняв сьогодні Полтавський апеляційний суд, частково задовільнивши клопотання Києвського райсуду, який "самоусунувся", бо не зміг зібрати присяжних.

Тепер Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду, визначатиме апеляційний суд іншої існуючої на території України області, наближеної до Полтавської, який у свою чергу обере районний суд, який розглядатиме справу по суті, розповів адвокат Олег Миронов.

Разом з цим, він повідомив, що суд оголосив лише резулятивну частину свого рішення, тобто чим мотивувався суд - поки невідомо.

Зазначимо також, що на початку сьогоднішнього судового засідання сторона захисту заявила суддям Полтавського апеляційного суду відвід через порушення ними в березні цього року режиму розподілу судів. Нагадаємо, судді в ручному режимі, з порушеннями прав обвинувачених, на протязі 6 місяців кидали справу з одного суду в інший, але в такий, де справа була приречена на провал. 

"Внаслідок дій Полтавського апеляційного суду, який почав направляти справу до суддів, куди, захист зазначав, не можна направляти справу, або повторно до тих судів, які вже розглядали цю справу", - зазначив адвокат Олег Миронов і додав, що вона не могла аж ніяк була бути розглянута в цих судах на протязі цих шести місяців. 

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді по цій справі розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи. Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Потім справу розглядав суд у Гадячі, але й він майже через три роки оголосив про самовідвід

Справу, логічну крапку в якій не можуть поставити з 2014 року, почав розглядати знову з самого початку Ленінський районний суд міста Полтави, який повернув змінений обвинувальний акт прокурору. Після розгляду апеляції прокурора в Полтавському апеляційному суді ухвалу Ленінського райсуду скасували, а дану кримінальну справу передали в Крюківський районний суд міста Кременчука. Трохи згодом двоє із суддів колегії, включно з головуючим, заявили про самовідвід

Розгляд цієї справи було передано до Шишацького районного суду, але головуючий суддя також оголосив про самовідвід у новому розгляді.

Після цього справу передали в Полтавський районний суд. Через заяву про самовідвід однієї з суддів справа повернулася в апеляційний суд Полтави, який призначив новий суд для розгляду і ним став Кобеляцький районний суд, в якому її вже розглядали протягом 2015-2017 років. Але і цей суд заявив про самовідвід. Згодом справу почав розглядати знову Києвський райсуд, але і там вона надовго не затрималася - справа була направлена в Полтавський апеляційний суд. 

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация