Сьомий рік бездоказового суду над кременчужанами: судді Крюківського райсуду заявили про самовідвід

3 577 0
Сьомий рік бездоказового суду над кременчужанами: судді Крюківського райсуду заявили про самовідвід

Крюківський районний суд Кременчука не буде розглядати справу щодо вбивств ексмера Олега Бабаєва та судді Олександра Лободенка, що сталися у 2014 році. Принаймні в тому складі, який був підібраний шляхом автоматичного розподілу.

Причина — самовідвід, який заявили сьогодні, 14 травня, двоє із суддів колегії, включно з головуючим.

Як стало відомо, суддя Олександр Маханьков є товаришем одного з несправедливо обвинувачених 7 років тому — директора телекомпанії "Візит" Олександра Мельника, а суддя Василь Хіневич був колегою і близьким другом загиблого судді Автозаводського райсуду Лободенка.

І такий розклад справ можна було передбачити раніше, на етапі, коли в Полтавському апеляційному суді вирішили цю справу передати в Кременчук. У місто, де судді Автозаводського, Крюківського і Кременчуцького районних судів знали покійного Олександра Лободенка і відповідно мають конфлікт інтересів, або були слідчими суддями під час кримінального провадження у справі його вбивства. 

Більш того, про це зазначали раніше й адвокати затриманих, і Олександр Мельник, який у 2015 році звертався до Полтавського апеляційного суду із заявою про неможливість розляду даної кримінальної справи в судах нашого міста з вищевказаних причин. Після цього справу, нагадаємо, передали до Кобеляцького райсуду. 

Що сталося цього року, коли справу рішенням того ж Полтавського апеляційного суду передали в Кременчук, — невідомо, бо від самого початку було зрозуміло, що справа тут розглядатися не буде, зазначає адвокат Руслан Лазоренко. 

Він додав, що після скасування рішення Ленінського райсуду, який визначив обвинувальний акт таким, що не відповідає закону, Полтавський апеляційний суд міг повернути справу тій же колегії Ленінського райсуду. Принаймні законом це не заборонено. Але цього не зробили. 

Про нелогічність дій суддів Полтавського апеляційного суду сьогодні висловилися і двоє з трьох затриманих кременчужан - Олександр Мельник і Ігор Куник, але в режимі відеоконференції з Полтавського СІЗО.

Привезти на засідання до Кременчука їх не змогли через погіршення стану здоров'я. Зокрема Олександру Мельнику сьогодні зранку стало зле. Третій затриманий, Олександр Крижановський, як стало відомо, наразі знаходиться в реанімаційному відділенні лікарні міста Полтави з двостороннім запаленням легенів. 

Стосовно подальшого розгляду справи в межах Кременчука, то тут справа надовго не затримається, принаймні так вважає адвокат Олександра Мельника - Руслан Лазоренко. За його словами, справу для визначення нового складу суду передали в канцелярію Крюківського районного суду, якій по суті нічого не залишиться, як повернути її в Полтавський апеляційний суд.

Причина — в Крюківському райсуді залишилося тільки двоє суддів, яких просто не вистачить для зібрання повноцінної колегії, яка складається з трьох представників Феміди.  

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді по цій справі розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи. Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Потім справу розглядав суд у Гадячі, але й він майже через три роки оголосив про самовідвід

Відтепер справу, логічну крапку в якій не можуть поставити з 2014 року, розглядатиме знову з самого початку Ленінський районний суд міста Полтави, який повернув змінений обвинувальний акт прокурору. Після розгляду апеляції прокурора в Полтавському апеляційному суді ухвалу Ленінського райсуду скасували, а дану кримінальну справу передали в Крюківський районний суд міста Кременчука

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация