Пішов сьомий рік бездоказового утримання кременчужан у СІЗО. Судове свавілля у Гадячі

3 991 0
Пішов сьомий рік бездоказового утримання кременчужан у СІЗО. Судове свавілля у Гадячі

Кременчужани, яких бездоказово і водночас вигідно для когось звинувачено у вбивствах, що сталися 2014 року, проведуть у Полтавському СІЗО ще два місяці. 

Гадяцький районний суд у режимі відеоконференції з Полтавським СІЗО провів перше в цьому році засідання по кременчуцькій кримінальній справі, яка тягнеться вже більше 6 років і в якій уже, здається, немає ні справедливого кінця ні краю, крім надуманих обвинувачень і фальсифікацій. 

Минулої cуботи Гадяцький районний суд розглядав чергове звернення сторони обвинувачення щодо продовження терміну тримання під вартою для кременчужан, яких бездоказово обвинувачують у причетності до вбивств ексмера Кременчука Олега Бабаєва та судді Автозаводського суду Олександра Лободенка. 

Завершилося засідання цілком передбачувано, а відбувалося воно з численними порушеннями Кримінально-процесуального кодексу. 

Спочатку головуючий суддя, за відсутності двох інших суддів із колегії, самостійно розглянув заяву про їх відвід, незважаючи на те, що це незаконно і попри об'єктивні причини на це. Зокрема, зважаючи на рішення Полтавського окружного адміністративного суду (від 28.09.2020 р.), який визнав бездіяльність головуючого судді. 

Мова про скаргу Олександра Мельника, яка була подана до Гадяцького суду ще в лютому минулого року й на яку, попри наявне зобов'язання Полтавського суду і виконавчий лист, відповіді не надано до сьогодні. 

 

 

За словами адвоката Руслана Лазоренка, це пряма демонстрація того, що, на жаль, добитися справедливості в цьому суді неможливо, оскільки сам суд, який повинен виконувати рішення, ігнорує його і все, що хоч якось протилежне позиції прокурорів.

Далі ж суддя Станіслав Киричок розглянув клопотання сторони обвинувачення щодо продовження безпідставних катувань кременчужан холодними стінами в СІЗО, яке, як вважає Руслан Лазоренко, також не мало розглядатися одноосібно.

Традиційно до свого клопотання, текст у якому ідентичний попереднім, прокурори не додали жодного доказу на підтвердження тих ризиків, які там зазначаються. Те, що кременчужани у своєму віці та зважаючи на стан здоров'я кудись утечуть чи будуть тиснути на всіх, включаючи експертів, - абсурдні припущення сторони обвинувачення. 

"У клопотанні також є посилання, що йде затягування розгляду справи. Але я хочу нагадати, що з жовтня минулого року й до цього часу справа не розглядається у зв'язку з хворобою судді", - зазначив адвокат і додав, що вони пропонували здійснити заміну суддів  шляхом автоматичного розподілу.

На звернення, яке проігнорував головуючий суддя С. Киричок, голова Гадяцького суду Лариса Тищенко відповіла, що, мовляв, немає підстав когось міняти, бо вони на звичайному лікарняному і нічого, що він триває вже 4 місяці.

Таким чином судова справа не розглядається, чого не можна сказати вже про друге за цей період продовження кременчужанам тримання під вартою, загальна тривалість якого в березні цього року становитиме 6 років 6 місяців — саме стільки невинні особи знаходяться в неволі.

Тоді як Гадяцький суд слухняно задовольняє клопотання прокурорів, заяви захисників він уперто не помічає.

Так, два клопотання адвокатів від 18 листопада та 21 грудня 2020 року, до яких було додано докази про відсутність будь-яких ризиків зміни запобіжного заходу кременчужанам на більш м'який, було проігноровано. 

Згодом на заяви Олександра Мельника й захисників про невідкладний розгляд цих клопотань відповідь була такою, що вбила всю логіку повністю, якщо така взагалі в Гадяцькому суді була. Там ішлося про те, що головуючий суддя, виявляється, не має права одноосібно розглядати вказані клопотання, що є прямим порушенням рівності сторін. 

Упередженість гадяцького правосуддя простежувалася й надалі. 

На думку Руслана Лазоренка, при розгляді клопотання прокуратури головуючий суддя провів у нарадчій кімнаті лише 25 хвилин, яких, на диво, вистачило, щоб вивчити цілу купу документів - і клопотання, і ті заперечення до них, які надавалися стороною захисту.

Більш того, при оголошенні свого рішення суд традиційно зачитав резолютивну частину і фактично позбавив сторону захисту шансу оскаржити ухвалу. Все тому, що повний текст ухвали, за словами судді, буде оприлюднено через 5 днів, але, відповідно до змін КПК, через 5 днів завершується строк оскарження ухвали.

Рішення, які приймає глухоніма гадяцька Феміда, йдучи абсолютно із заплющеними очими за прокуратурою, зухвало ігноруючи при цьому рішення Європейського суду з прав людини щодо порушень усіх розумних строків розгляду цієї справи, аналогічні одне одному вже понад два роки.  

Ці рішення є автоматичними, такими, що базуються на припущеннях прокуратури, яка зацікавлена лише в тому, щоб кременчужани продовжували сидіти в неволі, бо так комусь треба.

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді по цій справі розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Тепер цю справу розглядає суд у Гадячі.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация