Суд у Гадячі над кременчужанами. Без доказів і без визначених мотивів. Шостий рік катувань неволею

2 191 0
Суд у Гадячі над кременчужанами. Без доказів і без визначених мотивів. Шостий рік катувань неволею

У районному суді Гадяча  цього тижня – продовження відомої кременчуцької справи, розгляд якої триває вже шостий рік.

Мова про засідання суду, під час якого захисники затриманих кременчужан, яких бездоказово обвинувачують у причетності до вбивства ексмера Кременчука Бабаєва, долучали свої докази, щоб довести невинуватість тих, хто шостий рік перебуває під вартою в Полтавському СІЗО.

Тож на суді можна було почути аргументи захисників, які стосуються самого розслідування цієї справи.

Пояснення адвоката Олександра Мельника – Руслана Лазоренка: у справі відсутні документи, а ті, що є, зроблені з помилками, і не тільки це.

«Немає протоколу допиту окремих свідків, які розповідали, що бачили на місці події. Є неточності, немає даних тих, хто писав протоколи, хто був присутнім, немає відео», - це лише частина виступу захисника на судовому засіданні.

Про що говорили – про заяви Олександра Мельника стосовно фальсифікацій у розслідуванні справи, про що він постійно повідомляв у Генеральну Прокуратуру.

Натомість інші виступи взагалі не залишають нічого від обвинувачень представників прокуратури до затриманих.

Й це вже обговорення можливих мотивів скоєння злочину, коли з’ясовується, що таких у обвинувачених, яких тримають шостий рік під вартою, - просто не було. 

Й мова про рішення депутатської сесії минулого скликання й про те, як тодішні чиновники займалися прямим рейдерством.

Тодішній міськвиконком закривав банківські рахунки телекомпанії «Візит», натомість відкривав рахунки спеціально створеного підставного малого колективного підприємства «Візит».

Й цікаво, що все це настільки було шито білими нитками, що коли чиновники у 2013 почали розбиратися, як все було в 1991 році, то ніякий суд цієї афери не підтримав.

Кременчуцькі суди теж такої афери підтримати не могли й рішеннями судів права телекомпанії «Візит» було поновлено доволі швидко.

Й адвокат Лазоренко не просто перечитував ці несправедливі й загарбницькі рішення, прийняті нашим виконкомом сім років тому. Бо насправді все це рейдерство судом було скасовано й законність було відновлено.

Й цю законність було відновлено ще у 2013 році.

Тобто ще щось робити й комусь доводити законність для представників ТК «Візит» не було жодного сенсу, а не те, що думати про якийсь злочин.

Все й так повернули в русло закону, бо настільки справа була кричуща, що ні в кого в судах не піднялася рука підтримати несправедливе рішення  міських чиновників: тодішнього мера Кременчука та його юридичного управління.  

Але ж обвинувачення, представники прокуратури, перевертають все з ніг на голову, хоча насправді у 2014 році всі крапки були розставлені  й ексмер Бабаєв тоді повідомив, що він сам особисто звільнив одного з юристів міськвиконкому.

Й з того, як представники прокуратури запевняли, що ось це рейдерство стало причиною вбивства колишнього міського голови, – висновок один. Насправді, й всі це знали, справа з цими  намаганнями  фейкова, бо там мова йшла про події 20-річної давнини й будь-який суд там став би на захист телекомпанії «Візит», що в принципі так і було.

А от чому прокуратура так хапається за цю соломину, коли нам з серйозним виглядом розповідають про події минулих років й про можливу причетність до злочину обвинувачених?

Й це цікаве питання, бо в самому обвинуваченні проти Олександра Мельника є все – наклепи, невідомо які висновки, але мотиву скоєння злочину в нього не було взагалі ніякого.

А версія тут одна – мотив злочину був у того, хто позичив у тодішнього чиновника Бабаєва 30 мільйонів гривень готівкою, й того, хто повернув ці кошти тільки після широкого розголосу - рішення суду, яке було прийнято аж через два роки після того, як людину вбили.

«Сьогодні суду було продемонстровано про мобільний термінал, який належав Олександру Мельнику, й за тим, що повідомлялося, – саме на цей номер йому телефонували. Але з’ясувалося, що не це імейл телефону Олександра Мельника. У нього інший імейл. А інше, про що ми сьогодні повідомляли, що на оптичних дисках, які надано суду, – інформація може бути змінена.

Й слід так розуміти, що цю інформацію змінювали, її переписували й це легко довести – під час обшуку в Олександра Мельника було вилучено телефон.

Але на оптичних дисках зовсім не той номер мобільного терміналу, не той імейл телефону.

Інше, про що сьогодні говорили, – як відбирали біологічні зразки у затриманих. Насправді до наших підзахисних допускали всіх й потім підзахисні заявляли, що їх примушували наговорювати на себе те, чого вони не робили. Оперативні працівники міліції мали вільний доступ до підзахисних і чинили з ними незаконні дії», - такий коментар захисника Олександра Мельника – Руслана Лазоренка, який вже шостий рік поспіль намагається встановити істину й спростувати бездоказові обвинувачення стосовно його підзахисного.

 

 

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді по цій справі розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Тепер цю справу розглядає суд у Гадячі.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация