Суд у Гадячі по кременчуцькій справі. Як логічне перекривають нелогічним і роблять винними невинуватих

2 771 0
Суд у Гадячі по кременчуцькій справі. Як логічне перекривають нелогічним і роблять винними невинуватих

Після двотижневої перерви, Гадяцький районний суд продовжив судові засідання по справі вбивства ексмера Кременчука, яке сталося в далекому 2014 році й у якому, попри відсутність будь-яких реальних доказів, досі, шостий рік поспіль, обвинувачують ніяким боком не причетних до цього вбивства кременчужан. 

Саме їх невинуватість, наводячи у суді реальні аргументи, надаючи прозорі докази та перш за все правдиві й чіткі факти, намагається довести сторона захисту.

Наразі суд знаходиться саме на стадії долучення доказів до матеріалів справи захисниками, які вже шостий рік поспіль намагаються довести несправедливість обвинувачення й розповідають як усе було тоді, у 2014 році насправді.

Натомість, судді просто не хочуть, бо є тиск від прокурорів, яким ця правда з самого початку була не такою вже і цікавою.

Достукатися до совісті суду щодо необхідності долучення доказів стосовно величезного бізнесу загиблого ексмера Бабаєва, який напевно і став одним із ключових моментів 6 років тому — саме цим нині займаються адвокати кременчужан. 

"Ми надали письмове пояснення, де відобразили схему контролю над підприємствами на час вбивства Бабаєва і після вбивства, з якої вбачається і підтверджується (документами які надаються стороною захисту), перехід контролю над підприємствами, до речі у незаконний спосіб, до інших осіб...", - розповідає адвокат Олександра Мельника Олег Миронов.

Він додає, що матеріали реєстраційних справ, які були витребувані адвокатами раніше, за їх клопотанням, й фактично були наявні у матеріалах справи, суд долучає.  

А ось документи, які є по суті предметом захоплення бізнесу Бабаєва після його смерті, тобто документи стосовно активів, які за цими компаніями та підприємствами були зареєстровані і які складають вартісну цінність цих об'єктів комерційної нерухомості — суд вперто ігнорує, вважаючі їх непотрібними. 

Такими вчора суд завважав документи стосовно підприємства "Крюківчанка", який володіє однойменним ринком у Кременчуці та підприємство "Пристіна", яке володіє базою відпочинку в селищі Кам'яні Потоки. 

"Документи, які стосуються безпосередньо цієї нерухомості не були долучені до матеріалів кримінального провадження, що на наше переконання є порушенням права сторони захисту на самостійне відстоювання своєї процесуально позиції. З цього приводу також був заявлений письмовий протест, який долучений до матеріалів кримінального провадження", - додає адвокат. 

Натомість, до матеріалів справи вчора був долучений допит Олександра Мельника, який відбувся на стадії досудового слідства, у серпні 2014 року. Зауважимо, тоді Олександра Мельника допитували як свідка.

Під час допиту він відкрито повідомив правоохоронцям про конфлікт, що існував між мерією і телекомпанією, яка належить родині Мельник. І попри те, що конфлікт вирішувався тоді виключно в юридичній площині (і більшість справ було виграно підприємством "Візит"), повідомлення про існуючий конфлікт прокурори зрозуміли по-своєму і згодом розцінили його як чіткий мотив до скоєння злочину.

Відомості, які надав Олександр Мельник під час допиту його як свідка, у результаті були незаконно використані для того, щоб звинуватити його в замовленні вбивства ексмера. Хоча насправді — причина всього в бізнесі колишнього ексмера Кременчука та його власності.

 


Спираючись на показання Олександра Мельника протягом допиту, які досліджувалися — всі судові процеси відносно конфлікту мерії та ПП "Медіа-центр Візит" були виграні телекомпанією, обвинувачення взагалі нелогічні. І це шостий рік стверджують адвокати Олександра Мельника, намагаючись відкрити, заплющенні густим туманом очі вже не першим суддям, які розглядають дану справу. 


 

Олег Миронов зазначає, що Олександр Мельник — це не та людина, яка вирішує конфлікти у незаконний спосіб і підтвердженням тому є документи з судових проваджень, які він надав під час допиту.

Тоді як допит Олександра Мельника прокурори передивилися кілька разів, взявши звідти шматки та зліпивши ідеальний мотив вбивства, їх не зацікавив (і зрозуміло чому) бізнес Олега Бабаєва і те, що його могли вбити з бізнесових мотивів. 

З матеріалів справи зникли документи відносно перевірки мотиву вбивства ексмера через його бізнес, який він по суті ділив (маючи більшу частину активів звісно) із першим заступником голови Полтавської облради Євгеном Холодом. 

 


P/S Після вбивства Олега Бабаєва всіми цими активами, без будь-яких підстав, через офшорні компанії, заволодів його бізнес-партнер. Після 2018 року він вніс зміни у декларацію і начебто зняв з себе контроль за компаніями, а у 2019 році компанії, які ділили між собою загиблий ексмер і Є.Холод стали належати молодшій доньці О.Бабаєва.


 

Як бачимо у підсумку, ми, живучи в сучасному світі, стаємо свідками деградації судової системи, де прокурори з року в рік зводять логічне з нелогічним, перекриваючі факти — власними домислами і суд заплющує на це очі, хоча реальні мотиви, які виведуть на реальних вбивць, знаходяться прямо перед ними. 

Судове засідання в Гадячі продовжиться сьогодні. 

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді по цій справі розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Тепер цю справу розглядає суд у Гадячі.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация