Полтавщина серед лідерів областей, де виявили найбільшу кількість браконьєрів

144 0
Полтавщина серед лідерів областей, де виявили найбільшу кількість браконьєрів

Лише  за перший місяць нересту рибоохоронними патрулями Держрибагентства здійснено 580 рейдів, у результаті яких викрито понад одну тисячу порушень. Найбільшу кількість браконьєрів викрито у Черкаській, Полтавській та Дніпропетровській областях.

Про це 18 травня повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства.

Рибпатрульні вилучили у порушників майже 9 тонн водних біоресурсів та майже 1,3 тисячі заборонених знарядь лову. Сума збитків, завданих рибному господарству протягом місяця, з 16 квітня, склала понад 14 млн грн по Україні.

Згідно з даними від Полтавської обласної прокуратури, лише за півтора місяці (тобто з часу заборони вилову водних біоресурсів на водоймищах Полтавської області на період воєнного стану), з 1 квітня, за фактами браконьєрства (ст. 249 КК України) виявлено та зареєстровано 83 кримінальних провадження.

Про це прокуратура повідомила 18 травня.

«Полтавським рибоохоронним патрулем з початку року виявлено лише 4 правопорушення, що свідчить про «ефективність» роботи даного органу, безпосередньо наділеного повноваженнями на здійснення державного контролю та управління в галузі охорони, використання і відтворення водних біоресурсів», - зазначають у прокуратурі.

Загалом цьогоріч правоохоронці Полтавщини за вищевказаною статтею ККУ зареєстрували 92 кримінальних провадження, а 22 особам повідомили про підозру.

У ході досудового розслідування та під час проведення профілактичних заходів вилучено

  • 24 км сіток,
  • 40 човнів,
  • 10 автотранспортних засобів,
  • 70 інших заборонених знарядь лову.

За попередніми підрахунками, загальна сума шкоди, заподіяної рибним браконьєрством навколишньому природному середовищу, становить понад 10,5 млн грн.


Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация