Страсті за Союзом: дві кременчужанки вимагали визнати громадянство України нікчемним та повернути їм паспорти СРСР

788 0
Страсті за Союзом: дві кременчужанки вимагали визнати громадянство України нікчемним та повернути їм паспорти СРСР

Зрада підкралася, звідки не чекали. Уже закінчується 2021 рік, починається 2022. СРСР Офіційно не існує 30 років і три дні, але досі є ті, хто не визнає Україну, живучи в самому її центрі – у Кременчуці.

23 грудня, за два дні до 30-річчя розпаду СРСР, в Автозаводському райсуді Кременчука розглянули цивільну справу за позовом місцевих мешканок Ольги Л. та Марини Я., які звернулися до Кременчуцького райуправління ГУ Нацполіції та Крюківського відділу ДМС про визнання угоди про зміну громадянства СРСР на громадянство України нікчемною, про відновлення обом громадянства УРСР, повернення паспорта СРСР, а також про заборону на обробку персональних даних та виведення з реєстрів фізичних осіб та внесення в реєстри громадян СРСР.

Тобто дві кременчужанки, живучи в Україні, просять повернути час назад та внести їх у реєстри громадян союзу, якого немає вже 30 років. Проте суддя Олена Предоляк, вочевидь, забувши вдома свою машину часу, відмовила у відкритті цивільного провадження. Вона аргументувала це тим, що фактично предмет спору відсутній, а підстави для відкриття провадження – це лише незгода позивачів з політичними процесами, процедурою створення держави та набуття громадянства, а також особиста оцінка жінками цих фактів. Їхнє право в публічно-правових відносинах порушене не було.

 

«Оскільки зазначені позовні вимоги позивачів та зміст спірних правовідносин не мають ознак юридичного спору, а стосуються вираження громадської позиції позивачів, суд дійшов висновку, що такі вимоги не підлягають оскарженню в судах», - ідеться в електронному протоколі засідання.

 

Зазначимо, що аналогічну відмову ці жінки отримали ще 30 листопада цього року, але в Крюківському райсуді міста. Цікаво, чи підуть вони далі, по судах нашої області чи інших областей, і що стало причиною для того, щоб їхня «радянська свідомість» прокинулася?Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация