Ув’язнили дівчину з Полтавщини, яка власноруч розірвала пуповину та утопила в помиях немовля

397 0
Ув’язнили дівчину з Полтавщини, яка власноруч розірвала пуповину та утопила в помиях немовля

24 листопада в Гадяцькому районному суді відбулося закрите судове засідання відносно дівчини, яку звинувачують у порушенні ст. 117 ККУ (умисне вбивство матір’ю своєї новонародженої дитини). З матеріалів справи про підсудну відомо небагато – вона має середню освіту, не одружена, безробітна та раніше не судима. Її ім’я приховали, оскільки засідання було закритим.

Проте з випуску програми «Говорить Україна» відомо – дівчині Аліні ще в лютому цього року (на момент релізу випуску) було 20 років.

Слідчі встановили остаточні обставини справи, які розглянули в суді. Злочин стався вночі 21 грудня 2020 року, коли Аліна була на останніх термінах вагітності. Напередодні у себе вдома, ввечері 20 грудня, вона відчула характерні симптоми початку пологів. Замість того, щоб отримати кваліфіковану допомогу, вона вирішила народжувати вдома.

Попри те, що вдома спали батьки, дівчина самостійно, без їхнього нагляду, народила живу здорову доношену дівчинку вагою 2 607 грамів та довжиною тіла 49 см. Попри те, що пологи були болісними та тривалими, породілля могла ходити та чинити активні дії. Через нестабільний психічний стан, зумовлений небажаною вагітністю, Аліна розірвала власноруч пуповину та опустила немовля головою вниз у відро з помиями. Малюк захлинувся рідиною, внаслідок чого настала механічна асфіксія.

Свідчення підсудної:

Аліна частково визнала свою вину. Вона сказала, що ввечері відчула різкий біль у животі, але подумала, що це харчове отруєння. Вона неодноразово ходила справляти природні потреби, і під час останнього разу дитина просто випала у відро, наполовину заповнене помиями.

Дівчина не знала що робити, тому пішла в кімнату батьків, де просиділа до 4:00. Потім прокинувся її батько, дізнався про ситуацію та сказав нічого не чіпати до приїзду «швидкої». О 6:00 викликали місцеву фельдшерку.

Судді підсудна сказала, що не очікувала народження дитини, оскільки дата пологів була призначеною набагато пізніше. Також вона категорично заперечила, що розривала пуповину.

Свідки в справі:

Місцева фельдшерка стала учасницею справи, коли їй зателефонувала мама Аліни та сказала, що дитина лежить у відрі не жива. Медпрацівниця приїхала на виклик та побачила сліди крові на одязі породіллі та на дивані, дитина була у відрі, голова занурена наполовину у рідину, а пуповина була відірвана.

Член бригади «швидкої» сказала, що їх викликала ця сама фельдшерка. На місці події все було мокре та закривавлене,

Завідуюча гінекологічним відділенням Гадяцької міської центральної лікарні показала суду, що Аліну привезли до відділення після пологів, оскільки були ускладнення: рвані розриви з некрозом II ступеню, що супроводжувалися помірною кровотечею. Лікарка запевнила, що те, що породілля нібито народила дитину, поки справляла природні потреби, оскільки голова дитини перекриває сечовий канал і сечовиділення неможливе.

Самі пологи тривали щонайменш 15 хвилин і не були такими стрімкими, як вказує обвинувачена. До того ж разом з дитиною у відрі лежала плацента, яка виходить хвилин за 10-15 після пологів. Слова завідуючої підтвердила і лікар-гінеколог, яка прийняла Аліну на облік.

Експерт в судовому засіданні підтвердила, що пуповина була розірвана руками – її краї та синяковість свідчать про те, що прикладали силу і вздовж, і впоперек.

З матеріалів справи відомо, що поки Аліна лежала у лікарні, в неї діагностували пневмонію та перевели в інше відділення. Проте вона звідти втекла, тому лікарям довелося.

Рішення суду:

Суддя Людмила Максименко не повірила у слова обвинуваченої, оскільки докази свідчать про її винуватість. Аліну визнали винною та призначили їй два роки позбавлення волі. До вступу вироку в законну силу дівчина проведе під вартою.

Електронний протокол судового засідання опублікували на сайті судового реєстру.Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация