Незаконний конвертцентр на Полтавщині «відмив» щонайменше пів мільярда гривень. ФОТО

197 0
Незаконний конвертцентр на Полтавщині «відмив» щонайменше пів мільярда гривень. ФОТО

Служба безпеки України викрила конвертцентр, через який «відмили» щонайменше пів мільярда гривень. Про це повідомили у пресслужбі СБУ.

Організатори центру – мешканці Полтави, які раніше працювали в податковій. Вони допомагали підприємствам ухилятися від сплати податків та конвертували гроші у готівку через проведення фіктивних фінансово-господарських операцій.

За матеріалами слідства, конвертаційний центр «обслуговував» компанії аграрної, нафто-газової, хімічної та автотранспортної галузей. Зловмисники, використовуючи низку підконтрольних фіктивних фірм, укладали з підприємствами договори купівлі-продажу щодо виконання певних робіт та послуг, які фактично не надавалися та не виконувались.

Правоохоронці викрили одного з учасників схеми «на гарячому» під час передачі замовнику виведеної готівки – 1 500 000 млн грн.

У межах кримінального провадження було проведено одночасно 18 обшуків в офісних приміщеннях, місцях проживання фігурантів та банківських установах, де вилучено:

- готівку (понад 353 0000 доларів, 54 000 євро та 1 700 000 грн);

- 660 грамів золота у монетах та злитках;

- печатки фіктивних підприємств, фінансово-господарську документацію, електронні носії інформації, чорнові записи та інші документи, що підтверджують протиправну діяльність.

Тривають слідчі дії у межах кримінального провадження за ч. 3 ст. 209 (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом), ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів) та ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) ККУ.Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация