Кременчужанин вступив у наркокартель. Але замість ув’язнення з конфіскацією отримав умовний термін

324 0
Кременчужанин вступив у наркокартель. Але замість ув’язнення з конфіскацією отримав умовний термін

Сьомого жовтня у Кременчуцькому районному суді винесли вирок Артуру Г. – раніше не судимому уродженцю Кременчука, який працює вантажником на ПАТ та виховує малолітню дитину. Колегія суддів за головування Олександра Колотієвського розглянула справу за статтями:

- ч. 2 ст. 27 та ч. 3 ст. 307 ККУ (роль співвиконавця в організованій групі, що займається виготовленням особливо великої кількості наркотиків);

- ч. 2 ст. 27 та ч. 3 ст. 311 ККУ (роль співвиконавця у придбанні особливо великої кількості прекурсорів);

- ч. 2 ст. 27 та ч. 3 ст. 313 ККУ (роль співвиконавця у придбанні та зберіганні обладнання, призначеного для виготовлення наркотиків).

Під час досудового розслідування встановили, що Артур ще в листопаді 2019 року вступив у організовану банду, яка займалася виготовленням амфетаміну та метамфетаміну. Для обладнання лабораторії злочинці використали нежитлові приміщення в с. Соснівка Кременчуцького району, на вул. Панфіловців, 33-А.

Кожен із чотирьох членів банди отримав від організатора телефони марки Samsung із SIM-картками, щоб зв’язуватися з приводу «роботи» лише ними. Артура та ще одного зобов’язали облаштувати лабораторію та передавати готову продукцію двом іншим членам банди.

13 лютого 2020 року діяльність банди припинили. Встановили, що наркотики вони збували наркозалежним мешканцям Кременчука та членам іншої банди, яку також судять.

10 вересня цього року обвинувачений уклав із прокурором угоду про визнання винуватості, й узгодив покарання з прокурором - п'ять років позбавлення волі. Колегія суддів врахувала, що за місцем проживання Артур характеризується позитивно, на обліку в нарколога та психіатра не перебуває, виховує дитину й зайнятий суспільно-корисною працею, а також раніше не мав проблем із законом.

Варто зазначити, що мінімальне покарання, яке мав би отримати злочинець у рамках інкримінованих йому статей, – дев’ять років позбавлення волі з конфіскацією майна. Але за ст. 307 ККУ він отримав п’ять років ув’язнення без конфіскації (якраз саме в цій статті мінімальне – дев’ять років із конфіскацією), за ст. 313 ККУ – чотири роки й дев’ять місяців ув’язнення без конфіскації, за ч. 3 ст. 311 ККУ – чотири роки й вісім місяців ув’язнення.

Відповідно до ст. 70 ККУ, більш суворе покарання поглинає менші, тому остаточне покарання Артуру – п’ять років ув’язнення без конфіскації, які замінили на три роки іспитового терміну. Нібито нічого й не порушував.

Вирок опублікували в Єдиному держреєстрі судових рішень.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация