У Кременчуці поліцейський шантажував бізнесмена. Але дарма, не врятувала навіть конспірація

724 0
У Кременчуці поліцейський шантажував бізнесмена. Але дарма, не врятувала навіть конспірація

На сайті судового реєстру опублікували електронний протокол судового засідання за обвинуваченням раніше не судимого колишнього поліцейського Кременчука. 16 серпня винесли вирок Сергію П. за ч. 1 ст. 368 ККУ (прохання надати та одержання службовою особою неправомірної вигоди для себе за невчинення дій з використанням службового становища).

Сергій, батько двох дітей, у матеріалах справи вважається як безробітний. На момент вчинення злочину він був капітаном поліції та обіймав посаду старшого оперуповноваженого відділу кримінальної поліції Кременчуцького відділу поліції ГУ НП у Полтавській області.


Обвинувальний акт:

В обвинувальному акті вказали, що на початку лютого 2019 року Сергій викликав підозрюваного в провадженні за статтею про шахрайство на зупинку біля торгового центру «Амстор» на вул. Халаменюка, 6. Там він сказав, що в підозрюваного є місяць, щоб зібрати 30 000 грн та дати поліцейському. Тобто він вимагав хабар.

Уже 21 березня 2019 року поліцейський викликав цього підозрюваного в приміщення Кременчуцького відділу поліції на вул. 29 Вересня, 6, де взяв хабар.

Але після цього до нього завітали з обшуком і вилучили 30 000 грн – 150 «мічених» купюр номіналом 200 грн, на яких виявили світіння жовто-зеленого кольору. Оперуповноваженого затримали та вже проти нього відкрили кримінальне провадження.

Допитаний на судовому засіданні Сергій визнав свою вину.


Чоловік, у якого вимагали хабар:

Як свідка запросили того самого чоловіка, який дав «мічені» купюри. Він розповів усю історію, а починалася вона ще до зустрічі з поліцейським-хабарником. Його ім’я в матеріалах справи приховали, оскільки він не потерпілий.

У 2018 році чоловік пояснив, що був підприємцем – утримував три кіоски з фастфудом. Ресурси на бізнес надавали його знайомі – партнери по бізнесу. Але в нього почалися проблеми з законом, оскільки раніше його звинувачували в сепаратизмі, а згодом на нього та членів його родини почали «сипатися» погрози.

Тому бізнесмен виїхав у Львів, але не розплатився з боргами зі своїми партнерами. Через це один з них зателефонував та запропонував повернути гроші. А згодом зателефонували з поліції – Сергій, який, як виявляється, був давнім знайомим бізнесмена. Правоохоронець повідомив, що потрібно зустрітися біля "Амстора".

Зустріч відбулася п’ятого лютого. Сергій повідомив, що на підприємця відкрили провадження за ч. 2 ст. 190 ККУ (шахрайство, яке завдало значної шкоди). Як справжній поілцейський, Сергій знав «фішки» конспірології, тому взяв телефон бізнесмена та стер інформацію про телефонну розмову й вимогу зустрітися.

Сергій, як зазначалося вище, почав вимагати 30 000 гривень та сказав, що для того, щоб знайти суму, є місяць. Також він змусив поставити підпис на чистому бланку паперу й повідомив, що якщо не буде грошей, на цьому документі з’явиться «досить цікаве пояснення». Розмова була завершена й чоловік повернувся до Львова.

За цей місяць підприємець, якого, здавалося б, схопили за жабри, не занепав духом. Спочатку він дійсно намагався знайти кошти, але потім зателефонував до Національного антикорупційного бюро, а звідти його переправили до Державного бюро розслідувань та Департаменту служби безпеки в Полтаві. Там йому дали настанови й «мічені» купюри.

Уже 21 березня бізнесмен повернувся до Кременчука та зателефонував Сергію. Вони домовилися про зустріч у відділі поліції. Правоохоронець дуже тихо казав про все, що пов’язано з грошима. На цьому свідчення підприємця закінчуються і починається досудове розслідування.


Вирок суду:

Суддя Ліна Обревко визнала Сергія винним у хабарництві та оштрафувала його на 25 500 грн. Також виписала заборону три роки обіймати посади в правоохоронних органах і витребувала 12 246,78 грн за залучення експерта.

З вироку відомо, що за правоохоронця внесли заставу – 153 680 грн, оскільки до цього він, поки тривало слідство, вочевидь, сидів у СІЗО. Заставу повернули власнику.

30 000 грн конфіскували в дохід держави.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация