Кременчужанка з німецьким корінням стала членом банди, яка збувала наркотики по всьому місту

1 285 0
Кременчужанка з німецьким корінням стала членом банди, яка збувала наркотики по всьому місту

Відповідно до матеріалів справи, це та сама банда, про затримання якої правоохоронці повідомили в День всіх закоханих, 14 лютого.

У середу, 23 вересня, в Крюківському районному суді Кременчука розглянули кримінальне провадження за обвинуваченням мешканки Кременчука, яка народилася в німецькому місті Магдебург.

З матеріалів справи відомо, що жінка має вищу освіту, ніде офіційно не працевлаштована, розлучена й утримує двох неповнолітніх дітей. У залі суду в ролі обвинуваченої вона вперше і їй інкримінують ч. 1 ст. 255 КК України (створення злочинної організації з метою вчинення тяжкого чи особливо тяжкого злочину), ч. 2 ст. 27, ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 307 КК України (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, вчинене організованою групою).

У обвинувальному акті вказали, що формування злочинного угрупування відбулося на початку червня 2019 року в одному з торговельних кіосків на території Центрального ринку. Чоловік, матеріали щодо якого виділили в окреме провадження, вирішив створити банду «з метою систематичного незаконного придбання, зберігання, перевезення в особливо великих розмірах з метою збуту особливо небезпечних наркотичних засобів та психотропних речовин та їх подальшого незаконного збуту наркозалежним особам у м. Кременчуці Полтавської області».

Майбутній ватажок запропонував двом своїм знайомим (матеріали щодо них також виділили в окремі провадження) стати керівниками структурних підрозділів у стійкому ієрархічному об’єднанні. Згодом всі троє розробили єдиний план злочинних дій з розподілом функцій окремих ланок організації й кожного з учасників групи, залучивши до банди фігурантку конкретно цієї справи в ролі збувача наркотиків у складі одного з підрозділів.

Щодо кожного затриманого учасника, а таких ще щонайменше шість, відкрили окрему справу і згодом кожного судитимуть. Це і силовики, і розповсюджувачі, і фасувальники заборонених речовин. Всього в справі фігурують 10 членів банди, хоча до цього поліція роздала 11 підозр.

Злочинну організацію, яку заснували понад рік тому, правоохоронці характеризували стабільністю і згуртованістю свого складу, розробкою й узгодженням планів і методів вчинення злочинів, домовленістю та готовністю робити й продавати наркотики будь-де і в будь-який час і чіткою ієрархією.

Обвинувачена добровільно стала членом банди. Як зазначалось вище, вона продавала наркотики. У її обов’язки входило надавати щоденний звіт про кількість збутих речовин і їхній залишок керівнику структурного підрозділу, в якому вона працювала. Жінка дотримувалася суворих заходів конспірації:

  • заборона використовувати особистий мобільний телефон і свої SIM-картки у робочих телефонах;
  • обов’язкове використання вигаданих імен під час спілкування;
  • заборона вживати наркотики до і під час роботи;
  • заборона співпрацювати з поліцейськими;
  • не красти гроші;
  • не повідомляти знайомим, друзям і членам сім’ї про своє місце роботи.

У справі вказали, коли й чому злочинна організація перестала функціонувати, – 13 лютого затримали її ватажка.

Напередодні, ще в кінці січня, керівник одного зі структурних підрозділів за вказівкою лідера отримав завдання на власному автомобілі перевезти метамфетамін одному з членів банди, щоб він зважив і розклав наркотичну речовину в ZIP-пакети. Керівник підрозділу після цього мав перевезти пакетики іншим членам групи, в тому числі – обвинуваченій в цій справі кременчужанці.

Остання саме з цієї партії продала два ZIP-пакети за 400 гривень наркозалежному мешканцю міста біля будинку на вул. Генерала Жадова, 1.

За жінкою встановили ще один із багатьох фактів збуту, який стався якраз в день затримання ватажка. 13 лютого о 14:25 вона також за 400 гривень продала два пакетики метамфетаміну кременчужанину біля будинку на вул. Чкалова, 1.

Підсудну, як і інших членів банди, затримали. Вона 17 серпня уклала угоду про визнання винуватості, де підтвердила, що була членом банди й погодилася з інкримінованими їй статтями. Вона щиро покаялась і сприяла розкриттю злочину, тому остаточне покарання, яке їй присудили – це 5 років позбавлення волі.

Суддя Світлана Фадєєва замінила 5 років позбавлення волі на 3 роки іспитового терміну, тож збувач наркотиків продовжує своє звичайне життя. Якщо кременчужанка знову почне свою злочинну діяльність, то законспірується ще краще, щоб іспитовий термін не перетворився на кілька років за ґратами. Такі справи.

Вирок опублікували на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень.

 

Нагадаємо про інші матеріали щодо затримання цього злочинного угрупування:

У Кременчуці здійнялася буча, поліція опівночі терміново обшукала гараж. Шукали нарколабораторію

Накрили величезну нарколабораторію: кременчуцького наркобарона “кришувала” поліція

Що конфіскували у наркодільців Кременчуцького району?

Вирішили, що поки що робитимуть із наркобароном та його спільниками з Кременчуцького району

350 обшуків, наркобарон у змові з експоліцейськими та купа зброї: у Кременчуці “косять” ряди злочинців

Серед зброї був навіть арбалет: відео затримання та обшуків 11 наркодилерів із Кременчука

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация