З 21 жовтня – не лише до Києва тільки з сертифікатом про вакцинацію, але у Світловодськ та Власівку теж

1 892 0
З 21 жовтня – не лише до Києва тільки з сертифікатом про вакцинацію, але у Світловодськ та Власівку теж

В Україні міняються правила пасажирських перевезень з 21 жовтня. Зміст змін – простий. З цього числа всі міжобласні перевезення, залізничні, автобусні будуть можливими тільки за умови наявності сертифіката про вакцинацію або ПЛР-тесту. На практиці це означає, що з 21 числа без цього сертифіката не тільки не можна буде доїхати до Києва, Харкова, Дніпра. Натомість більш прості рейси – Кременчук-Світловодськ та Кременчук-Власівка теж будуть недоступними пасажиру без медичних документів.

Відповідне рішення Кабмін прийняв сьогодні.  І називається все це – «посилення правил пасажирських перевезень у "жовтій", "помаранчевій" і "червоній" зонах адаптивного карантину. "Нові правила для перевезення пасажирів - вимушений крок для стримування поширення коронавірусної хвороби, щоб зберегти життя і здоров'я громадян. Тому наявність як у водіїв, так і в пасажирів документів, що підтверджують їх COVID-безпеку, є необхідною умовою для регулярних та нерегулярних перевезень у будь-якому виді транспорту", - заявив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

До того ж самі перевезення - хоч маршруткою, хоч літаком будуть дозволені не тільки вакцинованим пасажирам, але й вакцинованим пілотам, машиністу з провідниками в потязі і водіям автобусів. Документи, які будуть потрібні з 21 жовтня, – такі:

підтвердження повного курсу вакцинації (або отримання однієї дози для регіонів "жовтої" зони) міжнародний, внутрішній або іноземний сертифікат про вакцинацію від COVID-19  (вакциною, яка дозволена ВООЗ); негативний ПЛР-тест; документ, що підтверджує одужання від COVID-19, дію якого підтверджено через додаток "Дія", негативний тест на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тест на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2 (діє 72 години).

Нові правила стосуються як регулярних, так і нерегулярних перевезень пасажирів. Йдеться про автомобільний транспорт на автобусних маршрутах, авіаційний і залізничний транспорт міжобласного сполучення. Правила не застосовуватимуться до міських і внутрішньообласних перевезень.

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация