Звертаємося до Президента. Кременчужани вимагають від ПАТ «Укртатнафта» припинити хімічний сморід

570 0
Звертаємося до Президента. Кременчужани вимагають від ПАТ «Укртатнафта» припинити хімічний сморід

Жителі Кременчука просять Президента Володимира Зеленського, щоб він врятував кременчужан від хімічного отруєння людей, повітря, грунту, тварин та рослин. Це нова петиція на сайті Президента України, яка має суто кременчуцьке походження, оприлюднена 4 жовтня. Її автор, мешканка нашого міста, повідомляє про таке.

«Протягом 2021 року екологічний бот інформував, що (у Кременчуці)  майже щодня та щоночі лабораторії фіксували жовтий, помаранчевий, червоний рівень небезпеки атмосферного повітря!!! Кременчужани скаржаться на значне погіршення стану здоров’я через викиди. Їдкий хімічний сморід відчутний у той час, коли НПЗ відпрацьовує партію сировини, після спуску виробництва сморід зникає. Відчутний сморід у мікрорайонах міста: Молодіжному, Кохнівці, Занасипу, Лашках, Пивзаводі, Нагірній, Київській. Значно менше запахи накривають центральну частину міста. Навколо НПЗ є ще села, які також страждають від викидів.
З 2016 року в Кременчуці мешканці міста активно перекривали дорогу, виходили на мітинги і вимагали від влади захистити кременчужан від викидів. Тому вивчалася проблема підвищеного забруднення повітря на рівні депутатських комісій і експертів», - зазначає автор петиції. 

Й слід сказати, що кременчужанка в принципі права – ПАТ «Укртатнафта» справді є найбільшим забруднювачем екології в Полтавській області разом з Кременчуцькою ТЕЦ. До всього – саме Кременчуцький нафтопереробний завод є єдиним підприємством у Європі, де технологія незмінна вже 55 років і яке зливає свої стоки у ставок-випарник, що розташований  у Кременчуцькому районі на відкритій території. Через вплив цього ставка на грунтові води в колодязях навколишніх сіл питна вода не придатна для споживання.

Інше, про що слід додати, – це, вочевидь, марність самої петиції. Й мова про те, що нинішні керівники ПАТ «Укртатнафта», як той же топ-менеджер Руслан Ляпка та головний інженер підприємства, якого виписали з Литви, – найняті люди. Натомість сам Кременчуцький нафтопереробний завод є власністю українського олігарха Ігоря Коломойського, який один вирішує, скільки інвестицій вкладати в кременчуцьке підприємство і чи вкладати їх взагалі. Й зрозуміло, що петиція кременчужанки до Президента України не матиме позитивного результату, бо врешті-решт робота заводу під Кременчуком, навіть тричі отруйного, – це не справа Володимира Зеленського.

Натомість щодо екології в нас є інші відповідачі. Й у даному випадку це наші нардепи – Юрій Шаповалов та Олексій Мовчан. І ось ми знаємо, що ці обранці проголосували за зміни в екологічних законах - за зменшення викидів шкідливих хімічних речовин у відкриті водойми – в ті ж ставки та річки. Але обмеження, за які вони проголосували, будуть діяти тільки з 2029 року і аж ніяк не раніше. А до цього часу всіх нас труїтимуть викидами й далі. До того ж жодних гарантій, що у 2029 році хтось згадає про те, що було прийнято у 2021-му, – немає.

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация