Боротьба за правду та справедливість. Кременчуцьку справу розглядатиме Крюківський районний суд

4 093 0
Боротьба за правду та справедливість. Кременчуцьку справу розглядатиме Крюківський районний суд

Сьогодні, 29 квітня, в Апеляційному суді Полтавської області відбувся розгляд питання про чергову зміну територіальної підсудності кримінальної справи щодо трьох кременчужан, яких довгі роки безпідставно, але наполегливо, обвинувачують у вбивствах ексмера та судді. 

Розгляд відбувся за заявою попереднього Ленінського райсуду міста Полтави, яким не вдалося утворити новий склад суду. Тож справу, логічну крапку в якій не можуть поставити з 2014 року, перенесено в Кременчук і розглядатиме його відтепер Крюківський районний суд. 

Про це "Програмі Плюс" повідомив адвокат Олександра Мельника - Руслан Лазоренко.

Коли відбудеться засідання в Крюківському районному суді по кременчуцькій справі поки невідомо, але, нагадаємо, що це вже сьомий суд Полтавської області, якому вона перейшла.

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді по цій справі розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи. Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Потім справу розглядав суд у Гадячі, але й він майже через три роки оголосив про самовідвід

Відтепер справу, логічну крапку в якій не можуть поставити з 2014 року, розглядатиме знову з самого початку Ленінський районний суд міста Полтави

 

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация