Апеляційний суд у Полтаві як приклад зламаної гілки судової влади. Справа кременчужан

5 462 0
Апеляційний суд у Полтаві як приклад зламаної гілки судової влади. Справа кременчужан

У Полтавському апеляційному суді завершився розгляд справи за апеляційною скаргою прокурора Дмитра Москаленка, який намагався довести суду, що забракований Ленінським райсудом "обвинувальний акт зі змінами від 2019 року", попри знайдені там порушення і розбіжності, можна використовувати в обвинуваченні об'єктивно невинуватих кременчужан, вина яких фактично не доведена через відсутність доказів.

Це відома кременчуцька справа стосовно бездоказових обвинувачень щодо причетності жителів нашого міста до кримінальних злочинів - убивства ексмера міста О. Бабаєва та судді О. Лободенка. 

І слід сказати, що сьогодні прокуратура фактично зламала гілку судової влади за вже існуючої в нашій країні недовіри до судової системи загалом. 

До самого обвинувального акта прокурора вчора дійти не вдалося, але сьогодні рішення по ньому було оприлюднено й воно цілком підтверджує вищевказані слова. 

Попри те, що обвинувальний акт, швидко змінений після "пробудження совісті" Ігоря Пасічного, містить тільки підпис, але без дати, суд побачив підстави для задоволення апеляційної скарги прокурора, що вкотре доводить, яка в нас дивна й жорстока судова система. 

Також досить показовими стали рішення з "упередженим присмаком" колегії Полтавського апеляційного суду відносно клопотань затриманих. 

Після вчорашньої обідньої перерви, яку бранці Феміди провели без їжі, навіть без тих же сухпайків, судове засідання продовжилося й присутні перейшли до обговорення клопотань про продовження терміну та зміну міри запобіжного заходу кременчужанам

Після того, як прокурор зачитав клопотання про продовження строку тримання під вартою кременчужанам ще на 60 днів, тобто до 11 червня, яке звучить уже як шаблонна "мантра" з абстрактними й необгрунтованими ризиками, слово взяв захисник Олександра Мельника - Руслан Лазоренко, який заявив, що судді, які ухвалюють такі однотипні за змістом клопотання прокурора, їх не чують і навіть не намагаються почути.

За словами адвоката, затягуванням справи, в чому їх систематично звинувачують прокурори, займається сам прокурор, а дії захисників вказують лише на бажання довести справу до справедливого кінця, тобто довести невинуватість людей, яких роблять винними попри відсутність будь-яких доказів вини уже сьомий рік. 

Сторона захисту клопотала, щоб суд змінив їхнім підзахисним запобіжний захід із тримання під вартою на особисте зобов`язання, звертаючи увагу на відсутність доказів їхньої вини, стан здоров'я та загалом час, який вони знаходяться в СІЗО, а це майже 7 років.

За "Законом Савченко", за яким один день попереднього ув'язнення рахується за два дні позбавлення волі, то це вже більше 13 років і це є жорстоким знущанням над людьми, які за законом вважаються невинуватими. 

"У нас що - тримання під вартою буде довічним? Чи як?" - звернувся до суддів Руслан Лазоренко.

Затримані зі свого боку зазначали, що ті ризики, якими їх фактично обмежують у волі відрізками по 60 діб, є абстрактними й базуються лише на припущеннях і фантазіях прокурора, тобто взагалі позбавлені фактичного й логічного підгрунтя. І це факт. 

Якщо слідувати за суперлогікою сторони обвинувачення про ризик зміни запобіжного заходу, то посадити треба взагалі всіх навколо, бо є ризик, що водії, наприклад, можуть скоїти ДТП, лікарі можуть переплутати ліки, а вчителі взагалі можуть наслідувати Андрія Чикатила, який був учителем російської мови. Як ви зрозуміли, ключове слово тут МОЖЛИВО, тобто взагалі не факт і не аргумент. І ось на цьому сирому припущенні базується клопотання прокуратури, яке ухвалив уже не один суд області, переступивши через власну совість.

І цей суд не став винятком — судді Полтавського апеляційного суду відмовили захисникам у клопотанні про зміну запобіжного заходу, натомість ухваливши клопотання прокурора і продовживши бранцям Феміди термін тримання під вартою ще на два місяці. 

Також проігнорувала колегія Полтавського апеляційного суду ряд важливих клопотань затриманих, що теж показово. 

Як відомо, Олександр Мельник із 2019 року не може отримати пенсію, так як він є інвалідом другої групи (учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС), адже виплати не доставляють у СІЗО, а його самого звідти, без рішення суду, до органу Пенсійного фонду везти відмовляються.

Тож вкотре чоловік разом зі своїм адвокатом клопотав про дозвіл поїхати в Пенсійний Фонд, подати заяву й отримати таки заслужену пенсію з інвалідності, як будь-яка нормальна людина. 

За словами його адвоката Руслана Лазоренка, коли справа стосується поїздки до Пенсійного Фонду, судді систематично відводять очі й відмовляють, наполягаючи, що рахунок може відкрити законний представник його підзахисного, наприклад його дружина. Втім, на думку Руслана Лазоренка, присутність його підзахисного під час оформлення виплат обов'язкова. 

"Відкрити рахунок і закрити може тільки особа, якої цей рахунок стосується, а не законний представник. У відповідності до Цивільного кодексу, законний представник - це опікун, батьки чи піклувальник. Дружина не є законним представником..." - зазначив Руслан Лазоренко. 

Але, на думку колегії Полтавського апеляційного суду, всі вищевказані цілком розумні аргументи, які наводить адвокат, є, мовляв, його особистим тлумаченням норм цивільного права й відповідно судді підстав для задоволення цього клопотання не побачили.

Також, обмеживши всі конституційні права Олександра Мельника, вони відмовили йому в задоволенні клопотання, в якому він просив про тривале побачення з родиною — дружиною та двома синами, які роками змушені терпіти безпідставні наклепи.

Здається, і ці судді гарно відтанцювали сьогодні під дудку прокурорів, які всі ці роки тільки й роблять, що зухвало показують, що вони в цій справі головні й вони вирішують, хто винуватий, а хто ні, й це ганьба.

Наостанок зазначимо, що суддя повинен бути прикладом неухильного дотримання вимог закону і принципу верховенства права, присяги судді, а також дотримання високих стандартів поведінки з метою зміцнення довіри громадян у чесність, незалежність, неупередженість та справедливість суду, але таким оберемком якостей може похизуватися не кожен суддя. На жаль... 

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді по цій справі розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи. Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Потім справу розглядав суд у Гадячі, але й він майже через три роки оголосив про самовідвід

Відтепер справу, логічну крапку в якій не можуть поставити з 2014 року, розглядатиме знову з самого початку Ленінський районний суд міста Полтави.

 

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация