У Кременчуці розглядають позов Олександра Мельника до газети "АVтограф", з її "вироком" без вироку

3 382 0
У Кременчуці розглядають позов Олександра Мельника до газети "АVтограф", з її "вироком" без вироку

У Крюківському районному суді міста Кременчука продовжився розгляд позову про захист честі та гідності керівника кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександра Мельника.

Зміст позову – визнати недостовірною інформацію та такою, що порушує честь, гідність, ділову репутацію та презумпцію невинуватості, яка поширена в газеті "АVтограф", відомої як неофіційної газети чинної влади. 

Ідеться про статті анонімного авторства, які були опубліковані в номерах цієї газети за 2019 рік, де ці анонімні автори "винесли" вирок по двох кримінальних справах, зробивши невинуватих - винними, тим самим спаплюживши їхні імена та дезінформувавши вимушених читачів, адже ця газета розповсюджувалася безкоштовно. 

Майже в кожному номері газети "АVтограф", інколи на розвороті, лився бруд на безпідставно затриманих по справі вбивств ексмера та судді - Олександра Мельника, Ігоря Куника та Олександра Крижановського. Від цього страждали не тільки вони, їхня репутація і честь, а й їхні рідні та близькі.

У цих публікаціях мало того, що прямим текстом вказувалося, хто є хто у справі і хто кого замовив, а й були опубліковані фотографії, які підписувалися як факт, тобто "замовник, виконавець, організатор", які в читача, що не читав статтю, а просто побачив підписані фото, вже можуть створити уявлення, що ці люди винуваті. Більш того, автори "супергазети мера" у своїх статтях не оминали можливості зганьбити імена родичів затриманих, перекидаючи мотиви вбивства на них. Що вже говорити про достовірність цих фактів і заяв, які перевірені не були. 

А навіщо, якщо совість має свою ціну?

За словами представниці відповідача, все написане в статтях по цій справі - це оціночне судження якихось людей, посилання на слова якихось людей, а журналіст (ну так сталося, що авторів цих статей потрібно так називати) не зобов'язаний перевіряти все це на достовірність.

Як після такого журналіст може називатися журналістом - то вже інша історія. 

Як зазначив на суді адвокат Олександра Мельника - Руслан Лазоренко, який надав суду письмові докази - копії публікацій з газети "АVтограф", те, що в кожному номері газети "АVтограф" ішли такого змісту публікації та фото, - це цілеспрямоване цькування затриманих, а газета порушує презумпцію невинуватості, так як вирок за більш ніж 6 років судового розгляду жодного разу не пролунав.  

"Це вплив на середовище. Фактично здійснюється вплив на громадськість..." - зазначає Руслан Лазоренко і додає, що затримані не давали право провладній газеті на публікації їхніх фотографій та імен. 

Олександр Мельник, який разом із іншими роками бореться за справедливість та за своє чесне ім'я, вимагає спростувати неправдиву інформацію, оприлюднену в газеті  "АVтограф", усе робить правильно. 

Бо зупинити пошесть роками несправедливих звинувачень, у тому числі через засоби масової інформації, можна тільки так – поступово розбиваючи всі бездоказові обвинувачення.

Наступне судове засідання за позовом, де вкотре відповідачем виступає газета із забрудненою репутацією, відбудеться 14 квітня. 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация