Справа кременчужан у Ленінському райсуді: обвинувальний акт виявився таким, що не відповідає закону

3 728 0
Справа кременчужан у Ленінському райсуді: обвинувальний акт виявився таким, що не відповідає закону

Невже ще в одному суді сторона обвинувачення намагається "підрихтувати" механізми пошуку справедливості? Це результат останніх засідань колегії, вже шостого районного суду області, якому нещодавно були передані справи щодо гучних кременчуцьких убивств, у яких бездоказово, але наполегливо обвинувачують трьох непричетних до цього жодним чином кременчужан. 

Ось уже сьомий рік ці люди знаходяться під вартою з перевищенням усіх розумних строків перебування та і загалом строків розгляду даної кримінальної справи в цілому. Спостерігаючи тенденцію рішень Гадяцького райсуду, який два роки вперто ігнорував рішення Європейського суду з прав людини та взагалі права обвинувачених на справедливий суд, на позитивне та неупереджене рішення ніхто не сподівався.

Тепер кримінальну справу передали наступному суду області, де сьогодні, 10 березня, були оголошені одні з перших ухвал, щоправда, майже аналогічні тим, які виносив суд-попередник і також невідомо чим наразі мотивовані.

Рішенням Ленінського районного суду Полтави затримані більше 6 років тому кременчужани сидітимуть у Полтавському СІЗО ще наступні 45 днів і перебуватимуть там, як і раніше, бездоказово, але з абстрактними, нічим не підтвердженими заявами представників обвинувачення. 

Водночас суд, ухваливши лише частково вищевказані клопотання прокурора щодо обрання запобіжного заходу трьом кременчужанам, повернув йому обвинувальний акт зі змінами, що був складений 24 вересня 2019 року, як такий, що не відповідає вимогам Кримінально-процесуального кодексу з можливістю оскаржити його (що в принципі він і зробить, бо подібна ситуація вже була).

Але те, що обвинувальний акт зі змінами на сьомому році судових засідань було визнано таким, що містить істотні порушення, не відповідає закону та КПК, є серйозним приводом задуматися про перегляд щонайменше міри запобіжного заходу для кременчужан. Чому таких змін не сталося - серйозне запитання, яке провокує ще серйозніші.  

З приводу сьогоднішнього судового засідання коротко висловився адвокат Олександра Мельника Олег Миронов. 

"На сьогоднішній час ми не знаємо, чим саме мотивоване рішення суду, тому не можемо коментувати, на яких підставах було прийняте це рішення, але йдеться про те, що задоволено клопотання прокурора було здійснено лише частково, бо завжди запобіжний захід продовжувався на 60 діб..." – розповів захисник і додав, що повний текст ухвали буде оголошено в повному обсязі лише 15 березня.

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді по цій справі розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Потім справу розглядав суд у Гадячі, але і він після майже трьох років оголосив про самовідвід

Відтепер справу, логічну крапку в якій не можуть поставити з 2014 року, розглядатиме знову з самого початку Ленінський районний суд міста Полтави.

 

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация