Суддя з колегії Ленінського райсуду, де розглядається справа кременчужан, заявила про самовідвід

3 177 0
Суддя з колегії Ленінського райсуду, де розглядається справа кременчужан, заявила про самовідвід

У Ленінському районному суді Полтавської області, куди нещодавно перейшла резонансна кременчуцька кримінальна справа, крапку в якій не можуть поставити вже понад шість довгих років, зміни. 

Судове засідання сьогодні, 5 березня, розпочалося з неочікуваної заяви про самовідвід однієї із суддів колегії - Наталії Крючко. Свою заяву жінка мотивувала тим, що її близький родич - рідний брат, будучи слідчим у слідчому управлінні МВС України в Полтавській області, брав участь у досудовому розслідуванні й проводив слідчі дії в даному кримінальному провадженні.

Після нарадчої кімнати заява про самовідвід колеги була задоволена ухвалою. А після перерви до колегії Ленінського районного суду замість Наталії Крючко приєднався новий суддя Юрій Новак, якому було надано час для ознайомлення з матеріалами даного кримінального провадження. 

Наступне засідання по справі відбудеться 9 березня. 

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді по цій справі розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Потім справу розглядав суд у Гадячі, але і він після майже трьох років оголосив про самовідвід

Відтепер справу, логічну крапку в якій не можуть поставити з 2014 року, розглядатиме знову з самого початку Ленінський районний суд міста Полтави.

 

 

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация