Апеляційний суд розгляне скаргу захисників кременчужан на одноосібні дії судді Гадяцького райсуду

3 047 0
Апеляційний суд розгляне скаргу захисників кременчужан на одноосібні дії судді Гадяцького райсуду

Вчора, 22 лютого, в Ленінському районному суді Полтави мало відбутися перше підготовче судове засідання по кременчуцькій справі, яку розглядають уже майже 7 років, бездоказово обвинувачуючи в жахливих злочинах людей, які до них не мають жодного відношення.

Як розповів адвокат Олександра Мельника Руслан Лазоренко, судове засідання уже в шостому райсуді області, куди перейшла справа, не відбулося, оскільки двоє суддів із колегії перебувають у відпустці, про що чомусь завчасно захисників кременчужан не попередили. 

Натомість судове засідання відбулося в Апеляційному суді міста Полтави, куди від сторони захисту надійшла апеляційна скарга на останню ухвалу Гадяцького райсуду щодо продовження строку тримання під вартою кременчужан, підстав для якого не було й немає. 

У скарзі адвокати поставили питання законності ухвали, яка була винесена одноосібно головуючим суддею Гадяцького райсуду попри те, що перед цим усій маріонетковій колегії було заявлено відвід, заява по якому не була належним чином розглянута.

"Тому апеляційна інстанція вирішила витребувати цю ухвалу про розгляд заяви про відвід і оцінити її, чи відповідає вона чинному законодавству, чи ні", - розповів адвокат Руслан Лазоренко і додав, що розгляд апеляції було перенесено. 

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді по цій справі розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Потім справу розглядав суд у Гадячі, але і він після майже трьох років оголосив про самовідвід

Відтепер справу, логічну крапку в якій не можуть поставити з 2014 року, розглядатиме знову з самого початку Ленінський районний суд міста Полтави.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация