Сьомий рік несправедливого суду над кременчужанами. Судді в Гадячі беруть самовідвід

3 447 0
Сьомий рік несправедливого суду над кременчужанами. Судді в Гадячі беруть самовідвід

У Гадяцькому районному суді, де останні роки тривав розгляд справи кременчужан, обвинувачених за фактом вбивства ексмера міста Бабаєва, – сьогодні нові зміни.

Мова йде про те, що ось сьогодні, після перерви, судове засідання в цій справі розпочалося.

Суд знову взявся за розгляд справи затриманих, які всі ці роки перебувають без жодного доказу своєї провини в Полтавському СІЗО.

Серед затриманих – Олександр Мельник, керівник телекомпанії «Візит», проти якого, як й інших теж, немає доказів провини, крім надуманих.

І це справді так, інакше жоден суд стільки років відбуватися не може. Й небачений термін розгляду саме звідси – з відсутності доказів й з упередженого обвинувачення, в якому немає жодного правдивого слова.

А нині, вже на сьомому році розгляду, - нові події.

Під час продовження засідання одна з призначених суддів заявила про самовідвід.

Чому суддя прийняла таке рішення - адвокат Руслан Лазоренко так пояснює відповідь на це запитання.

«Суддя заявила собі самовідвід з тих підстав, що в ході розгляду справи вказана колегія суддів затвердила вироком угоду між Пасічним і прокурором. При цьому в цій угоді Пасічний вказував на причетність наших підзахисних.

В той же час у колегії суддів склалася думка обвинувального характеру щодо Пасічного. Але в той же час вони теж продовжують розглядати основну нашу справу.

З цих підстав суддя вважає, що в стороннього спостерігача може виникнути сумнів у тому,  що колегія суддів не є незаангажованою та неупередженою і в тому, що неможливо буде ухвалити законне, обгрунтоване та мотивоване рішення у даній справі», - такий коментар захисника Олександра Мельника – адвоката Руслана Лазоренка стосовно причин самовідводу судді.

Тож далі, а враховуючи те, що суддів у Гадяцькому суді – обмежена кількість, найбільш імовірно, що взагалі розгляд справи буде перенесено до іншого суду.

Тож дивимося на нашу Феміду далі, все-таки – вже сьомий рік судового розгляду кременчуцької справи.

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді по цій справі розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Тепер цю справу розглядає суд у Гадячі.

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация