Суд у Гадячі незаконно проігнорував захисників і схвалив чисту фікцію прокуратури

6 062 0
Суд у Гадячі незаконно проігнорував захисників і схвалив чисту фікцію прокуратури

Судову колегію Гадяцького районного суду, яка нині розглядає справу вбивства ексмера Кременчука та судді, що трапилося в далекому 2014 році, й у якій, попри відсутність будь-яких реальних доказів, обвинувачують не тих, представляв лише один головуючий суддя.

За тим, що відомо, один із суддів наразі перебуває на лікарняному, але це жодним чином не вплинуло на хід судового засідання. 

Про це розповів адвокат Олександра Мельника - Олег Миронов, який, здається, сьогодні був свідком повного дисбалансу судової системи на прикладі районного суду невеликого міста Гадяча.

За словами Олега Миронова, головуючий суддя взяв кермо влади у свої руки й одноосібно розглянув аналогічне (яке розглядалося у вересні) клопотання прокурора про продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою трьом кременчужанам і задовольнив його.  

При цьому суддя проігнорував сторону захисту, не розглянувши їх клопотання про зміну запобіжного заходу затриманим на більш м'який.

"Ми вважаємо, що це було черговим порушенням права на захист, оскільки в даному випадку питання продовження запобіжного заходу стосуються одного і того ж самого предмета..." - зазначив адвокат і додав, що суд зобов'язаний був розглянути і клопотання прокурора, і клопотання захисників, але вчинив по-іншому, загнавши себе ще далі в глухий кут. 

Суд безпідставно, приховавши цілі й мотиви, продовжив запобіжний захід кременчужанам до 17 січня 2021 року, оголосивши лише резолютивну частину ухвал. Суд при вирішенні питання запобіжного заходу (вже не вперше)  вперто проігнорував рішення Європейського суду з прав людини, який вважає, що розгляд даної справи затягнувся.

"Фактично ми бачимо, що не тільки вже порушується закон, порушується конвенція демонстративно, а і як офіційні посадові особи вводять в оману відповідну державну інституцію щодо дотримання Конвенції та рішення ЄСзПЛ у цій справі", -  розповідає Олег Миронов.

І підкреслює, що цей факт, як і той, що прокурори надали клопотання, яке повністю скопійоване з попереднього клопотання, - не що інше, як демонстративне зневажливе ставлення до прав особи й чиста фікція.

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді по цій справі розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Тепер цю справу розглядає суд у Гадячі.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация