Прокуратура спеціально приховувала останні хвилини життя судді. Суд у Гадячі по справі кременчужан

7 486 0
Прокуратура спеціально приховувала останні хвилини життя судді. Суд у Гадячі по справі кременчужан

Черговий судовий тиждень розпочався в районному суді міста Гадяча, де нині розглядається справа щодо вбивств 6-річної давнини, де немає справедливості, логіки та здорового глузду з боку як суддів, так і прокурорів, які відповідальність за ці злочини хочуть "повісити" на непричетних  до цих злочинів громадян. 

І до подробиць судових засідань. Вчора, 21 жовтня, суд та представники обох сторін повернулися до обговорення виїзного засідання для огляду речового доказу - спаленого автомобіля ВАЗ, яке намагалися провести, але не провели.

Прокурор Дмитро Москаленко знову виступив із клопотанням, яке на тому виїзному засіданні йому не вдалося озвучити через порушення вимог закону. Про це повідомив адвокат директора телекомпанії "Візит" Олександра Мельника - Олег Миронов.

"Ми вчора розглядали знову це. І ми знову звернули увагу суду на те, що при організації виїзного судового засідання мають бути додержані вимоги процесуального закону щодо належної фіксації, а також щодо участі спеціаліста, в тому числі спеціаліста-автотехніка", - розповів Олег Миронов. 

У результаті суд (озвучивши лише резолютивну частину) відмовив у клопотанні прокурора, в якому той просив про виїзне судове засідання, натомість зобов'язавши прокурора надати речовий доказ для огляду в Гадяч 3 листопада.

І тут дуже дивна метаморфоза відбулася із суддями. Тоді як першого разу суд погодився із твердженням прокурора, що начебто при перевезенні доказ має ризики зазнати пошкоджень, то тепер позиція суду протилежна і доказ таки доставлять до Гадяча. 

Але досліджуватимуть його без залучення спеціаліста-автотехніка. У цьому суд відмовив уже захисникам кременчужан. На думку адвокатів, суд відмовив у залученні експерта безпідставно і з грубими порушеннями права затриманих на захист. 

Потім суд розглянув клопотання сторони захисту щодо дослідження тих речових доказів, які були приховані від них прокуратурою раніше і про які вони дізналися випадково. Ухвала суду стосовно цього була отримана захисниками затриманих, і 7 жовтня прокурор був змушений ці докази відкрити. Їх саме і вивчали вчора.

Один із таких - відео з камери відеоспостереження магазину "АТБ", на якому зафіксовані останні хвилини життя судді Автозаводського суду Олександра Лободенка. 

"Ми звернулися до суду, адже в нього також має виникнути запитання: чому цей доказ не надавався прокурором, чому він надається стороною захисту, чому цей доказ не був відкритий родині О. Лободенка? Це останні хвилини життя...

Коли ми дослідили ці відеозаписи, на них було встановлено психологічний стан судді, що спростовує певні твердження сторони обвинувачення, що на його адесу були погрози, були конфлікти тощо", - розповідає адвокат Олег Миронов і додає, що суддя був спокійним і врівноваженим. 

Протягом 15 хвилин суддя активно скуплявся в магазині, але все, що він купив, просто зникло згодом із місця злочину, хоча все повинно бути вилучено та вписано у відповідні протоколи. "Виняток" слідчі зробили тоді лише для однієї пляшки мінеральної води.

"Таким чином було спотворено фактичні обставини справи. Крім того, запис дає можливість ідентифікувати таймінг події того дня, тобто там зафіксовано точний час, коли саме суддя перебував у цьому магазині, з урахуванням того, що від цього магазину до його будинку або стоянки (якщо рухатися на авто) - близько 5 хвилин.

Тобто можна чітко розрахувати хронологію його пересування та хронологію події злочину. Чому це не зроблено стороною обвинувачення?

 

На відео зафіксовано також невстановлену особу, яка, як видно з відеозапису, стежила за суддею, і органи правопорядку саме акцентували на ній увагу... Ми можемо стверджувати, що вони повинні були відпрацювати цю особу, встановити її та перевірити на причетність до злочину. 

 


У матеріалах кримінального провадження жодні відомості про це відсутні, що також є прямим свідченням про фальсифікацію.  


 

Крім того, цей відеозапис є прямим доказом знищення матеріалів кримінального провадження, оскільки раніше ми долучали до справи (а суд задовольнив клопотання) 6 ухвал слідчих суддів про тимчасовий доступ до камер відеоспостереження на всьому шляху судді з роботи додому.

Так ось, цей запис - це одна з 6 ухвал! І тоді коли ми їх долучали (ухвали, - авт), то прокурор стверджував про те, що ухвала була, і не факт, що за цією ухвалою проводилися якісь слідчі дії...

Ми бачимо, що ухвала була і таки був тимчасовий доступ..." - розповідає Олег Миронов. 

І це не припущення, а яскравий приклад того, що нині робить прокуратура. Вона роками ховає важливі докази, фальсифікує інші, стараючись змінити хід та розвиток цієї кримінальної історії, маніпулюючи при цьому вже не однією колегією суддів. 

Якщо є ухвала і був тимчасовий доступ, то в матеріалах справи по цьому відеозапису, на якому видно спокійного суддю, який скуплявся в магазині, і вкрай підозрілу особу, яка стежила за ним, немає ні протоколу, ні наслідків перевірки цих даних, ні спростування, ні підтвердження... все це знищено. Бо, на думку прокурорів, правда неважлива? 

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді по цій справі розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Тепер цю справу розглядає суд у Гадячі.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация