Прокурор забрав у суддів повноваження, а ті закрили на це очі. Суд у Гадячі по справі кременчужан

6 258 0
Прокурор забрав у суддів повноваження, а ті закрили на це очі. Суд у Гадячі по справі кременчужан

Проігнорувавши подані минулого тижня захисниками об'єктивні факти стосовно привласнення представником обвинувачення - прокурором Дмитром Москаленком повноважень суду, судді відмовили у його відводі.

Це районний суд у Гадячі, несправедливість і беззаконня на прикладі кременчуцької справи щодо двох резонансних убивств - ексмера та судді, в яких шостий рік поспіль обвинувачують трьох порядних людей. І обвинувачення ці підкріплені нічим іншим як неаргументованими доказами, припущеннями і загальним наклепом.

Про подробиці вчорашнього засідання і тих, які відбулися минулого тижня, розповів адвокат директора телекомпанії "Візит" Олександра Мельника Олег Миронов. І перше, про що він заявив, - це про незаконні дії прокурора в Полтаві.

"У нас була така подія під час виїзного засідання, точніше спроби його провести, що прокурор сам поїхав до Полтавського НДЕКЦ (науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС, - авт), отримав лист, адресований суду. І використав його для того, щоб звернутися на підставі цього листа (за власним підписом) до ГУНП і начебто внаслідок вже його звернення він привіз до місця проведення огляду доказу спеціаліста з поліції".

І після цього додав, що коли це все з'ясувалося, то це було сюрпризом для самої Гадяцької Феміди, тому що суд чекав виконання своєї власної ухвали щодо залучення спеціаліста з НДЕКЦ і був дуже здивований, побачивши, що зйомка ведеться особою, яку суд не запрошував.

Потім же прокурор Москаленко усі свої дуже дивні дії пояснив. 

 


По суті він, запрошуючи самостійно експерта на місце, перебрав на себе функції суддів. Він не мав законних повноважень взагалі отримувати цей лист, вчиняти на його підставі якісь дії на власний розсуд, і ще до того, як судді про нього взагалі дізнаються.


 

На думку захисників, дії прокурора суперечать його службовим обов'язкам і повноваженням.

Але судді, які вже довели, що мінімально зацікавлені у справедливому розгляді цієї справи, традиційно без озвучення причин відмовили адвокатам у відводі прокурора Дмитра Москаленка, знаючи, що той діяв незаконно. 

Також Олег Миронов розповів про виклик спеціалістів для дослідження доказів. Залучення спеціаліста для огляду і дослідження телефонів із сім-картками ефекту не дало.

Під час їх дослідження експерт зазначив, що це справа не з легких і все це необхідно везти в лабораторію на експертизу, бо потрібне спецобладнання. Щоб це сталося, прокурор повинен подати письмове клопотання. 

"Він намагався його подати в усній формі, але ми заперечили і суд дослухався - надав прокурору час для підготовки письмового клопотання", - підсумував О. Миронов.

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді по цій справі розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Тепер цю справу розглядає суд у Гадячі.

 

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация