Суд у Гадячі показує максимальну жорстокість до бездоказово затриманих кременчужан

4 830 0
Суд у Гадячі показує максимальну жорстокість до бездоказово затриманих кременчужан

Цього тижня в районному суді Гадяча продовжився розгляд справи, де вже шостий рік поспіль порушуються усі можливі права громадян, зокрема на захист і справедливий суд. 

Йдеться про справу стосовно двох резонансних убивств — ексмера Кременчука та судді Автозаводського райсуду, що сталися 6 років тому і в яких, попри відсутність доказів, безпідставно, але навмисно і наполегливо обвинувачено трьох кременчужан. 

З приводу чергового знущання з боку суддів Гадяцького районного суду, директор телекомпанії "Візит" Олександр Мельник сьогодні заявив їм про відвід. У свому зверненні він зазначив, що судді зайняли сторону прокурора й представника потерпілого. Він підкреслив, що в суддів узгоджена позиція з прокурором Дмитром Москаленком, який по суті взяв судову справу і її розвиток у свої руки. 

"Судді свідомо, розуміючи свої дії та їх наслідки, відкрито демонструють відразливу жорстокість по відношенню до мене та інших обвинувачених, відкрито демонструють хворобливе бажання зламати мене й інших обвинувачених із застосуванням насильства і тортур в угоду прокурору і представнику потерпілого", - зазначається у зверненні Олександра Мельника.

Яскравий приклад жорстокості Гадяцької Феміди відбувся вчора, 1 жовтня, після закінчення по суті не розпочатого виїзного засідання у Полтаві та його подальшого відкладення. 

Так як виїзне засідання в Полтаві не відбулося через виклик на місце не того експерта, суд неочікувано переніс судове засідання в Гадяч трохи пізніше — на 14.00, хоча попередньо було погоджено дату 6 жовтня. Тож на місці захисники кременчужан заявили, що будуть брати участь у засіданні в режимі відеоконференції, бо затримані просто не витримають дорогу з Полтави до Гадяча. 

Натомість їх було безпідставно проігноровано. Кременчужан підвезли до СІЗО, де висадили тільки Олександра Крижановського, який вже фактично втрачав свідомість. Йому викликали карету "швидкої допомоги" та надали медичну допомогу.

Олександра Мельника та Ігоря Куника, порушуючи їхні права, не маючи на те відповідних документів, судді наказали за будь-яких обставин доставити в Гадяч, знаючи про те, що захисники будуть у режимі відеоконференції в Полтаві і судове засідання не відбудеться.

 


Весь цей час, а це фактично 5 годин, разом із дорогою до Гадяча, Олександр Мельник та Ігор Куник перебували в автозаку, без можливості випити води (бо її просто не було!), сходити по нужді, що вже казати про гаряче харчування.


 

Їм не дали води навіть по прибуттю до Гадяча. Таким чином суд намагався принизити затриманих у своїх очах, в очах прокурора і представника потерпілого, а також в очах працівників поліції, які були у конвої.

Про це у своєму зверненні стверджує Олександр Мельник і додає, що дії суддів були направлені на те, щоб викликати в них почуття страху, пригніченості та безпорадності. Звісно, по прибуттю в Гадяч ніхто із суддів не поцікавився, чи їли затримані, чи добре вони себе почувають, чи хочуть вони води і тим самим вкотре (свідомо!) продемонстрували жорстокість, упередженість і порушили їх найголовніше право - право на життя.

Аналогічну заяву про відвід суддям Гадяцького суду подав адвокат Олександра Крижановського - Максим Василишин.

 

 

Суд, вийшовши із нарадчої кімнати, оголосив лише резулятивну частину і відмовив у задоволенні відводу суддів, тобто себе самих. 

Після цього адвокат Сергій Кияшко заявив відвід прокурору Дмитру Москаленку з приводу того, що він фактично перебрав на себе повноваження і функції суду. Під час розгляду заяви Олександру Крижановському знову стало зле і йому викликали "швидку".

Після надання йому медичної допомоги, він заявив, що не може сидіти і буде сприймати всю інформацію лежачи. Але суд, у зв'язку з таким станом здоров'я Олександра Крижановського, відклав подальший розгляд справи про відвід до наступного вівторка. 

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді по цій справі розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Тепер цю справу розглядає суд у Гадячі.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация