Як прокурори ліплять "докази" до справи та видають бажане за дійсне. Суд у Гадячі над кременчужанами

4 165 0
Як прокурори ліплять "докази" до справи та видають бажане за дійсне. Суд у Гадячі над кременчужанами

Вчора, 24 вересня, суд у Гадячі продовжив розгляд справи про вбивство ексмера Кременчука та судді, якій за так званої "підтримки" прокурорів нині немає логічного і головне - справедливого завершення.

Бо доказів, які б вказували на вину затриманих, сьогодні, як і раніше, по суті немає, натомість є ряд припущень і абстрактних домислів, які сторона обвинувачення вже шостий рік поспіль використовує для маніпуляції свідомістю суддів.

Очі останніх при цьому немов "замилило", бо вони не бачать з боку прокурорів численних порушень закону і самі не зважають на права громадян на захист, беручи безпосередню участь у всьому цьому беззаконні. 

І прикладом цього беззаконня є чергове продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою кременчужан, попри відсутність на це логічних і серйозних підстав.

Зворотнє клопотання про зміну запобіжного заходу подав цього тижня безпідставно обвинувачений Олександр Мельник, посилаючись на те, що в даній кримінальній справі вже ухвалено два рішення Європейського суду з прав людини, якими суд у відповідності до Конституції повинен керуватися у своїх рішеннях.

Проте в суді відбувається геть протилежне — рішення Європейського суду з прав людини, спираючись на яке, Гадяцький суд повинен був змінити запобіжний захід Олександру Мельнику на більш м'який, було вкотре проігноровано. 

"У своєму клопотанні Олександр Мельник вказував на те, що прокуратурою знищено близько 6 ухвал слідчих суддів, а також протоколи процесуальних дій, відеозаписи, які свідчили про переміщення судді (О. Лободенка - авт) напередодні скоєння злочину відносно нього і в день скоєння злочину. Прокуратура ці матеріали, які свідчать про невинуватість, знищила..." - розповів адвокат Олександра Мельника - Руслан Лазоренко. 

 


Також прокуратурою було знищено 40 ухвал слідчих суддів, протоколи процесуальних дій, зокрема допиту свідка, який вказував на причетність до вбивства ексмера інших осіб, документи і речі, в тому числі зброя, з якої стріляли в суддю. Важливо: прокуратурою знищено абсолютно всі неугодні докази, які свідчать про непричетність Олександра Мельника до вбивств і про його невинуватість.


 

Незважаючи на це, гадяцька Феміда вкотре безпідставно ухвалила рішення, яке суперечить Конституції України. За словами Руслана Лазоренка, це рішення в апеляційному порядку Олександр Мельник буде оскаржувати. Він також додав, що по цій справі взагалі відсутнє чесне правосуддя, бо ситуація склалася така, що суд першої інстанції вирішив питання про продовження терміну тримання під вартою, але попередня ухвала не була переглянута апеляційним судом.

"Це свідчить про відсутність будь-якого судового контролю за триманням під вартою, відсутність верховенства права і відсутність правосуддя у цій справі", - підкреслює адвокат. 

Також Руслан Лазоренко розповів про деталі останнього судового засідання цього тижня. 

Суд продовжив долучення речових доказів по справі стороною обвинувачення. Вчора на засіданні прокуратура долучала ті самі кросівки, які начебто належать затриманому Ігорю Кунику і які знайшов у кущах невідомо хто, й це навіть не міліціонер і не слідчий. Стосовно цього речового доказу, який доказом назвати вкрай важко, бо вони не ідентифіковані, думка адвокатів така.

"Не встановлено, що вони належать Ігорю Кунику. Сторона захисту заявляла, що це є фальсифікацією і кросівки незрозуміло які - підкинуті й при цьому прокурор не зміг пояснити причетність цих кросівок до місця вчинення злочину, до підзахисних. Він лише вказав, що місце, де знаходилися кросівки, вказав Ігор Пасічний, але яке воно відношення має до справи - прокурор не пояснив", - зазначає Руслан Лазоренко.

Адвокати заявили про чергову недопустимість цього та інших "однотипних" доказів, те, що вони не мають відношення до цієї кримінальної справи, що вони є неналежними і недостовірними, але заманіпульовані прокурорами судді вирішили так, як їм ті "кивнули". 

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді по цій справі розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Тепер цю справу розглядає суд у Гадячі.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация