Прокурорське свавілля в Гадячі й шестирічне знущання над кременчужанами. Боротьба за справедливість

3 805 0
Прокурорське свавілля в Гадячі й шестирічне знущання над кременчужанами. Боротьба за справедливість

Нестерпний цинізм прокурорів по відношенню до затриманих кременчужан на шостому році їх безпідставного тримання під вартою в СІЗО можна було передбачити, особливо коли на руках в упередженої сторони обвинувачення сухі та взяті невідомо звідки "докази" вини. 

Цього тижня Гадяцький районний суд продовжив розгляд справи стосовно двох резонансних убивств - мера та судді, що сталися в Кременчуці у 2014 році.

Наразі суд перебуває на етапі залучення доказів прокуратурою, яка щосили намагається заплутати та сфабрикувати справу своїми доказами, що не відповідають дійсності, й зламати затриманих, починаючи з тих, чий стан здоров'я бажає кращого. 

Яскравий приклад моральних тортур і порушень прав людини — Олександр Крижановський, погіршення стану здоров'я якого змусило суд у вівторок перенести судове засідання. Сам Олександр Крижановський через неможливість доставлення в Гадяч бере участь у судових засіданнях через відеозв'язок із Полтавського СІЗО. 

 


І тут відмітимо спочатку головне — це козирний вихід прокурора Дмитра Москаленка на суді, який різко змінив фокус у відношенні до стану здоров'я затриманого Олександра Крижановського. 


 

На його думку, судовий розгляд, зважаючи на імовірний важкий стан здоров'я Крижановського, бо той, мовляв, не може повноцінно роздивитися важливі докази через відео, треба призупинити чи взагалі виокремити його справу в окреме провадження і повернутися до нього пізніше, й зрозуміло для чого це потрібно. 

І звісно, що ця думка викликала неабияке обурення в адвокатів кременчужан і в самого Олександра Крижановського, який останнім часом бореться не тільки з нинішньою судовою системою, а з нестерпним фізичним болем.

За словами Олександра Крижановського, це публічні відверті знущання, бо прокурор припускає, що в нього може бути важка хвороба, й водночас не бачить підстав для його лікування у спеціалізованому медзакладі, шляхом зміни запобіжного заходу. 

 


Гадяцький суд зі свого боку віддаляється від справи і закриває на все очі, даючи прокуратурі волю і повне право й надалі займатися самосудом у цій справі. 


 

Повернімося до доказів "від прокуратури", які, на думку захисників, є недостовірними. 

На двох останніх засіданнях суд почав дослідження кулі двох пижів-контейнерів та ще одного пижа, які були вилучені, як заявляє прокурор, з тіла загиблого мера О.Бабаєва. Адвокати в результаті дослідження пересвідчилися в тому, як прокурор по ходу розгляду справи змінює власну позицію щодо значення цих доказів, які він долучає. 

Куля, яка була відстріляна по О.Бабаєву і згодом вилучена з рани, була в пиж-контейнері. Після самостійного дослідження кулі та цих пиж-контейнерів адвокатами (бо суд відмовив у залученні спеціаліста-криміналіста), вони виявили, що жоден пиж-контейнер не використовувався для пострілу кулі. Про це свідчать сліди-відбитки картечина на дні стакана пиж-контейнера. 

ВАЖЛИВО! У подальшому прокурором було долучено 12 картечин, які начебто були вилучені з тіла вбитого О. Бабаєва, проте документів (протоколів), які б цей факт підтверджували, - немає. До речі, немає документів і по кулі, яка була знайдена в морзі. 

За словами адвоката Олександра Мельника - Олега Миронова, всі картечини, за винятком однієї, мають сліди пошкодження, тобто деформації, які свідчать про контакт з твердою плоскою поверхнею. Такі пошкодження не можуть утворитися при контакті з тілом людини, зазначає захисник.

 

 

Прокурор на це твердження сторони захисту зазначив, що, мовляв, там, імовірно, був контакт із кістками потерпілого, АЛЕ такі здогадки і припущення з боку прокурора неможливі на шостому році розгляду даної справи. Це чергові голослівні заяви сторони обвинувачення, яка сьогодні робить з усіх у цій справі дурнів, а суд просто ставить на коліна. 

Бо якщо є річ, яку в цій справі "просувають" як доказ, то документи, де ці докази взялися і звідки взялися, повинні бути. Але цих документів немає, як і самих доказів, як і справедливості в цій справі, яка триває вже шість років і є яскравим прикладом жорстокого прокурорського свавілля. 

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді по цій справі розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Тепер цю справу розглядає суд у Гадячі.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация