Катування неволею триває. Гадяцький суд продовжив кременчужанам термін перебування за гратами

1 821 0
Катування неволею триває. Гадяцький суд продовжив кременчужанам термін перебування за гратами

Вони сидітимуть у Полтавському СІЗО знову наступні два місяці. Перебуватимуть там бездоказово, але із заявами представників обвинувачення, що можуть тиснути на свідків.

А ще аргументи від прокуратури - за браслетом, який надівається на затриманого під час домашнього арешту, потрібно дивитися, й вже зовсім дивне, але не нове – обвинувачені можуть втекти на територію, не підконтрольну Україні.

Гадяцький районний суд вчора розглядав звернення прокуратури щодо продовження терміну тримання під вартою для кременчужан, яких бездоказово обвинувачують у причетності до вбивства колишнього мера Кременчука Бабаєва.

Серед бездоказово обвинувачених по цій справі – директор кременчуцької телекомпанії «Візит» Олександр Мельник.

Й зрозуміло, що після нинішнього «розгляду», а слухання справи в Гадяцькому суді триває вже другий рік, на позитивне рішення ніхто й не сподівався.

Однак все ж таки послухати виступ представника обвинувачення було варто.

Від нього ми дізналися, що прокуратура наполягає на продовженні термінів тримання під вартою й одна з причин – що затримані не визнають себе винними, але категорично спростовують свою причетність до того, в чому їх  звинувачують.

Тобто якби визнали себе винними, то їх, можливо б, і відпустили під домашній арешт.

А ще – під час обшуків у Полтавському СІЗО відібрали мобільний телефон і це ніби доводить порушення обвинуваченого Олександра Мельника, якого вже шостий рік взагалі без жодного доказу тримають за гратами.

І дарма, що потім затриманий керівник телекомпанії "Візит" пояснюватиме, що в цю камеру можна підкинути за відсутності затриманих все що хочеш.

Інше, що ми почули від захисника Олександра Мельника – адвоката Руслана Лазоренка.

І перше тут – Олександр Мельник є пенсіонером. Він ліквідатор аварії на ЧАЕС й має другу групу інвалідності та купу діагнозів, починаючи від стенокардії.

Олександр Мельник – депутат Кременчуцької міськради трьох скликань, він власник численних грамот за внесок у розвиток міста, в тім числі й від колишнього мера Бабаєва.

Інше, про що нагадував захисник, – Олександр Мельник вже рік не може отримати пенсію по інвалідності, бо для такого потрібно потрапити в місцевий Пенсійний фонд.

А не може потрапити тільки через те, що Олександра Мельника утримують під вартою з перевищенням всіх розумних строків.

Мова в цьому випадку про рішення Європейського суду з прав людини, де теж вказують на неправомірно довге тримання під вартою кременчужан.

І, звісно, все є незаконним, через що той же Європейський суд присудив Україні виплатити компенсацію тому ж затриманому по цій справі Кунику.

«Сторона обвинувачення знищила речові докази, знищила відеозаписи й протоколи допитів, в яких свідки вказують на невинуватість Олександра Мельника.

Також знищено  решту всіх доказів, які протирічать обвинуваченню», - таке пояснення адвоката Руслана Лазоренка, висновок якого один – жодного доказу про причетність Олександра Мельника до того, в чому його обвинувачують, - немає.

«Ми ні на кого не впливаємо й ми в більшій небезпеці в камері, і з нами може трапитися тут будь-що» - це вже виступ Олександра Мельника.

Й пояснює він одне – представники прокуратури самі пропонували, щоб він утік. Але такого не буде, натомість відстоюватиме свою невинуватість до кінця.

І, звісно, відстоїть, попри те, що обвинувачення нищить всі докази, які не узгоджуються з цим бездоказовим засіданням суду.

Останнє – про рішення суду. Зрозуміло, що суд продовжив затриманим кременчужанам тримання під вартою, щоб зберегти те, що сьогодні відбувається.

Інакше слідству доведеться розслідувати все по-новому.

А початок в такому випадку - це 30 мільйонів гривень, які колишній міський голова позичив родичу нинішнього заступника голови облради Холода, й те, що кошти ці повернули, але у 2016 році і за яких обставин.  

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді по цій справі розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Тепер цю справу розглядає суд у Гадячі.

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация