Підкуп замість доказів. Суд у Гадячі. Кременчужанам пропонують гроші, аби визнали себе винними. Факти

1 981 0
Підкуп замість доказів. Суд у Гадячі. Кременчужанам пропонують гроші, аби визнали себе винними. Факти

У справі кременчужан, яких бездоказово обвинувачують у причетності до вбивства екс-мера Кременчука Бабаєва та судді Автозаводського суду Лободенка, й розгляд якої триває вже шостий рік – нові й сенсаційні обставини.

А головне в цій сенсації – в оприлюднених свідченнях, що: «заносяться гроші, причому в таких обсягах, що трьох «Візитів» не вистачить» і «заходили вже двічі».

Але цього разу кошти пропонують уже затриманим, щоб ті визнали свою причетність до злочину, який їм інкримінують. 

І це нові покази сторони захисту, які минулого тижня оприлюднювали в районному суді Гадяча, де цю справу нині розглядають після аналогічних засідань судів у Кобеляках та Полтаві.

А про нові обставини в залі суду 3 червня розповідав захисник Олександра Крижановського – Максим Василишин.

Він зачитав покази родички свого підзахисного – Марії Крижановської, розповідь якої наступна.

Вона викликала таксі, бо ще діяв жорсткий карантин, з міста на Молодіжний і машину замовляла через Інтернет. Натомість на її виклик, на авто "Авео", приїхав інший учасник цього процесу, прізвище якого Пасічний.

Й це той чоловік, який теж є учасником цього ж процесу в Гадячі, але не так давно, він пішов на угоду з прокуратурою, для чого змінив свої покази, отримав вирок й тепер свідчить проти тих, хто своїх свідчень не змінював й свідчить проти тих, хто заявляє про свою непричетність до злочину.

За тим, що повідомляє представник родини Крижановського – громадянин Пасічний свою розмову з нею почав зі слів: як довго він її, (родичку обвинуваченого – авт) - виловлював.

А далі почав розповідати, що до Олександра Крижановського з такою пропозицією – поміняти покази, заходили в СІЗО вже двічі (зайти в СІЗО – може тільки прокурор – авт.).

«До нього два рази заходили, я знаю, бо на мене теж давили. Там грошей заноситься стільки, що трьох «Візитів» не вистачить, щоб все це перебити. Якщо рішення Європейського суду ігнорується, то у нього (Олександра Крижановського) немає ніяких шансів. Чому він відмовляється від коштів?», - така промова від вже засудженого по цій справі Ігоря Пасічного, на що почув у відповідь – рідні не будуть тиснути на Олександра Крижановського, аби він визнав себе винним й взяв на себе те, до чого непричетний.

На цьому розмова припинилася й тема: хто заносить гроші, аби обвинувачені змінювали покази так, щоб версія їхньої нібито причетності до криміналу питань не викликала, – залишилася без продовження.

Однак відомо, що до цього випадку – травневої розмови про кошти обвинуваченому Олександру Крижановському в обмін на зміну своїх показів, аналогічні з ним вже були.

Були відвідини прокурором Савчуком, зокрема два випадки такого тиску, коли правоохоронець пропонував обвинуваченому змінити свої покази, зокрема визнати свою причетність до того, що сталося.

Ціна питання - в тім числі й вирішення фінансових проблем.

І саме після таких пропозицій – кошти в обмін на покази, захист висловив цьому представнику обвинувачення, відвід і недовіру.

«Дивує, що суд в цьому випадку не став слухати свідка про тиск на обвинуваченого й при цьому навіть не вказується причина – чому відмовилися заслуховувати реального свідка», - зазначає «Програмі плюс» захисник Олександра Крижановського - Максим Василишин.

«Обвинувачення вже намагалося тиснути на мого підзахисного. Але цього разу почали тиснути на його родичів і є всі свідчення з цього приводу», - додає захисник.

Інше, про що він говорить, – для чого все це робиться?

Й справді – чому затриманому кременчужанину пропонують кошти?

А мова ту про одне – в цій справі, в обвинувачення немає доказів й саме через це суд триває вже рекордний шостий рік, а затриманих не випускають із СІЗО. Натомість чекають, поки вони почнуть визнавати те, чого не робили і до чого непричетні. І не просто чекають, але вже пропонують кошти. 

Й це аналогічна ситуація з НКВС та 1937-им роком, коли з невинних громадян вибивали покази до тих пір, поки вони не починали самі на себе наговорювати й визнавати все що можливо і неможливо.

Й тут ситуація аналогічна аж до мітингів, які перед судами проводили наші бізнес-чиновники.

Єдине питання, яке залишається нерозкритим, це те – хто «заносить такі кошти, що трьох телекомпаній «Візит» не вистачить» й кому ці гроші заносять?

Вочевидь кошти, про які говорить обвинувачений по цій справі та визнавший себе винним, вже засуджений громадянин Пасічний, заносять не просто так, але для того, щоб ті, хто сьогодні перебуває шостий рік в СІЗО сиділи там без провини і далі.

А кому це потрібно – відповідь на це запитання здається в тому, з чого все починалося.

Й це сучасна історія нашого міста, за якою колишній міський голова Кременчука Бабаєв свого часу позичив родичам одного впливового, вже обласного чиновника з кременчуцьким корінням, 30 мільйонів гривень готівкою й ці кошти йому мали повернути.

Але за два тижні до дати повернення цих коштів, 26 липня 2014-го року Бабаєва було вбито. Натомість, позичені кошти родині екс-мера Кременчука повернули, але через два роки і через суд.

Але наскільки все, що відбувається сьогодні з підкупом обвинувачених у цій справі, відповідає визначенню "законність та справедливе правосуддя?"

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді по цій справі розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.

Далі ця справа розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи. Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Тепер цю справу розглядає суд у Гадячі.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация