Судді в Гадячі та їх упереджені рішення, або Моральне катування кременчужан продовжується

1 501 0
Судді в Гадячі та їх упереджені рішення, або Моральне катування кременчужан продовжується

У Гадяцькому районному суді продовжується розгляд справи відносно вбивств ексмера Кременчука та судді Автозаводського суду, які трапилися у нашому місті майже 6 років тому.

Протягом усього цього часу в судах, а розглядали цю справу не одна і не дві колегії суддів, сторона обвинувачення не втрачає можливості методом використання різноманітних припущень і надуманих висновків повісити на кременчужан ці вбивства.

Наразі суд перебуває на стадії залучення від сторони захисту доказів за епізодом вбивства мера Бабаєва.

Вчора мало відбутися одне з таких судових засідань, проте прокурор раптово вирішив, що непогано було б заявити клопотання про продовження терміну тримання під вартою трьом бранцям Феміди, які й без того за гратами в СІЗО перебувають уже більше 5 років.

Своє клопотання прокурор вчора у суді озвучив, але, будучи спантеличеним у прагненні, більш за все, відтягнути судовий процес, забув про нього заздалегідь повідомити адвокатам затриманих, відповідно до КПК. Це є порушенням і його розгляд взагалі є недопустимим.

Складається враження, і про це заявляють захисники, що прокуратура вирішила відтермінувати долучення адвокатами таких важливих доказів, які є неугодними прокурорам і здебільшого спростовують усі надумані обвинувачення, вказані в офіційній версії злочину.

Бо насправді під час досудового слідства відбувався повний хаос і "беззаконня у законі", про що неодноразово зазначали затримані кременчужани. Над ними знущалися як психічно, так і фізично, їх катували та шантажували дітьми, вивозили у лісопосадку, змушували обмовляти один одного та вчити напам'ять вигадані сценарії з щирим каяттям тощо. Загалом відбувалося те, що дуже далеко не тільки від норм закону, а й здорового глузду. 

Повертаючись до теми засідання, думка стосовно клопотання прокурора щодо продовження терміну тримання під вартою у всіх одна і вона така.  

Це клопотання суто автоматичне і задовольняється без доведення прокурорами реальних ризиків зміни запобіжного заходу затриманим, але суд це та інше геть не цікавить.

Серед іншого - стан здоров'я кременчужан, який наразі є вкрай незадовільним. Тим більше, за відсутності у СІЗО профільних лікарів і відповідно - належної медичної допомоги, їх стан здоров'я погіршується. Карета "швидкої", яку неодноразово бачили біля будівлі суду, тому є яскравим доказом. 

Як мінімум тільки через це адвокати просили суд переглянути міру запобіжного заходу для затриманих і змінити його на більш м'який. 

Крім того, сьогодні під час засідання адвокат одного із затриманих - Олександра Крижановського - Максим Василишин висловив клопотання, в якому просив суд допитати як свідка доньку Крижановського, на яку, як стало відомо, вчиняє тиск засуджений Ігор Пасічний.

"Ці факти були задокументовані захистом та надані суду з метою допиту на судовому засіданні свідка, який би підтвердив факти тиску, примушення надавати неправдиві свідчення. Ці обставини свідок мав би підтвердити суду..." - розповів адвокат Василишин. 

Але суд у такому клопотанні адвокатам відмовив і продовжив заслуховувати сторони з приводу раніше озвученого клопотання прокурора про ще два місяці СІЗО для кременчужан.

"Чи це каже про об'єктивність і неупередженість розгляду справи?" - додає адвокат. 

І знову дежавю - прокуратура озвучує міфічні ризики, судді зацікавлено слухають, як вперше... І задовольняють клопотання, яке висунуте прокурорами з порушеннями, і продовжують трьом бранцям Феміди терміни тримання під вартою ще на два місяці.

"Майже в кожному судовому процесі відбуваються певні події, які можна позначати як маркери і на підставі яких можна зрозуміти, чи об'єктивно буде розглядатися справа, чи неупереджено вона буде розглядатися взагалі. Сьогодні таким маркером була відмова суду в допиті свідка, свідка захисту. Це красномовний маркер!" - зазначає адвокат Максим Василишин.

І додає, що суд, якщо він є неупередженим, має заслуховувати кожного свідка. 

"І логічним наслідком цього порушення, я вважаю, що це умисне порушення закону... була відмова у клопотанні про зміну запобіжного заходу (від адвокатів - ред) та задоволення клопотання прокурора про продовження термінів тримання під вартою ще на 60 днів.

І хочу зазначити, що суд не реагує на порушення прокурора при подачі відповідних клопотань. Бо законом передбачено, що за 10 днів суду має надаватися це клопотання з метою того, щоб суд направив його стороні захисту, щоб захист підготувався.

У нашому випадку це відбувалося за лічені години. Суд жодним чином не реагує на подібні процесуальні порушення.

У мене є риторичне питання: чи це не маркери цього судового процесу? Ми вважаємо, що це красномовні маркери, яким чином відбувається процес і яким чином він буде відбуватися, незалежно від процесуальних порушень. Ми вважаємо, що доводи захисту будуть почуті в цьому суді або ж в апеляційному суді...

Ми доведемо невинуватість наших підзахисних!", - заявив захисник Василишин. 

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді по цій справі розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Тепер цю справу розглядає суд у Гадячі.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация