Про докази тиску на затриманих кременчужан, які прокурори ріжуть на фрагменти. Суд у Гадячі

1 329 0
Про докази тиску на затриманих кременчужан, які прокурори ріжуть на фрагменти. Суд у Гадячі

Вчора, 28 травня, у Гадяцькому районному суді відбулося засідання по справі щодо фактів убивства колишнього мера Кременчука Олега Бабаєва та судді Автозаводського районного суду Олександра Лободенка, в яких уже більше 5 років без жодних доказів обвинувачують невинних кременчужан. 

Наразі в Гадяцькому суді триває етап вивчення та долучення доказів до матеріалів справи стороною захисту.

Більшість із цих доказів, як стверджують адвокати затриманих, тільки підтверджують необгрунтованість обвинувачення, сумнівну достовірність фактів і доказів та слова самих обвинувачених, які неодноразово заявляли про тиск на них, як психічний, так і психологічний, під час бесід з правоохоронцями у камері ІТТ (ізоляторі тимчасового тримання). 

Такі "профілактичні" бесіди частково потрапили на відеозапис камер спостереження. А у матеріали справи вони були долучені вже порізані і скомпоновані фрагментами.

Саме ці фрагменти, де в камері ІТТ з Олександром Крижановським і Ігорем Пасічним ведуть розмову тодішні керівники УКР і УБОЗу Полтавської області та ведуть так, що на нормальну розмову це взагалі не схоже, і продовжили вивчати вчора. 

Як раніше зазначали адвокати, дане відео відображає ніщо інше, як незаконні дії представників правоохороних органів, які більш за все у 2014 році, після затримання кременчужан, вирішили морально зламати двох, щоб закрити одного фізично.

Мова про Олександра Мельника, керівника телекомпанії "Візит", чиї права на справедливий суд вже шостий рік зухвало порушуються.

З приводу відеобесіди з Крижановським і Пасічним адвокат Олег Миронов говорить:

"По своїй суті, за своїм змістом і формою вбачається, що це є репетиція тренування Крижановського і Пасічного до того, як і що вони будуть казати при проведенні подальших слідчих дій. Зі змісту розмов зрозуміло, що, по-перше, ці бесіди, які відображені у відеозапису, є наслідком інших бесід, щодо яких немає, звісно, відеозаписів.

У ході тих бесід (внаслідок психологічного, фізичного тиску, шантажу тощо) було досягнуто того, що ті погодилися дати такі показання, які від них вимагають ці "правоохоронці"...

І ми вбачаємо таку послідовність, про яку я зазначав у суді, звертав на це увагу, що спочатку відбувається тиск відповідний і тренування версії, яка необхідна була цим правоохоронцям із Крижановським.

У ході цієї бесіди навіть на записі видно, що наприкінці неї вони, грубо кажучи, говорять йому (Крижановському - авт): "У нас все порішано... прокурор в курсі... не бійся, не хвилюйся, від спілкування із Мельником ми тебе відсторонимо... все буде в порядку, ти ж пам'ятай, що ти повинен казати..."  - розповів Олег Миронов. 

На той момент усю цю історію з максимальною переконливістю Олександр Крижановський повинен був розповісти виконуючому обов'язки прокурора Полтавської області, якого правоохоронці ось-ось обіцяли привести до ІТТ. І цей прокурор повинен повірити в цю історію, як в реальну.  На запитання О.Крижановського, а якщо щось піде не так і той не повірить, правоохоронці відповіли: "Якщо не повірить, тоді тобі не позаздриш..."

Продовження засідання у Гадячі заплановане наступного тижня. 

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді по цій справі розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Тепер цю справу розглядає суд у Гадячі.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация