У міській дитячій лікарні забили на сполох - неготовність до коронавірусу небачена. Що відбувається?

13 380 0
У міській дитячій лікарні забили на сполох - неготовність до коронавірусу небачена. Що відбувається?

Учора в соцмережі Facebook з'явилося повідомлення від працівниці Кременчуцької міської дитячої лікарні Оксани Коваль.

Жінка, яка працює медсестрою, повідомила, що заклад повністю НЕ готовий до прийому хворих, у яких (не дай Боже, звісно) запідозрять коронавірус. Попри те, що каже місцева влада, що, мовляв, у дитячій лікарні все окей і під контролем, і атрибутика захисна є, і все інше, але насправді там наразі повний хаос і не менша паніка, ніж серед населення.  

За словами Оксани Коваль, медпрацівники лікарні - незахищені. У лікарні немає достатньої кількості медичних окулярів і зовсім немає захисних костюмів. Що вже казати про те, що персонал вимушений самостійно купляти собі звичайні бахіли. 

Як стало відомо, вчора вночі в лікарню "швидка" привезла хлопчика з мамою, в якого була підозра на коронавірус. На щастя, все обійшлося - тест, який із горем пополам знайшли лікарі, показав негативний результат.  І цей тест врятував не тільки хлопчика та його родину, а й працівників лікарні, яким наразі просто "голими" - без елементарного захисту доводилося оглядати хворих.

За словами медсестри Оксани Коваль, держава забезпечила їх лише одноразовими халатами й масками, а ось окулярів у лікарні - кіт наплакав. Завідуюча розводить руками, мовляв, "шукайте десь, щось придумайте..."

Сьогодні, 20 березня, місцеві журналісти вирушили в Кременчуцьку дитячу лікарню, але потрапити туди було неможливо - всі двері були зачинені. 

За словами працівниці приймального відділення, дійсно, медперсонал лікарні НЕ готовий до пандемії - лише одні захисні медокуляри на всіх про те говорять.

Жінка підтвердила інформацію, розповсюджену вчора в соцмережах, - медики дійсно за свої гроші купляли бахіли в аптеці. Наразі в лікарні дійсно немає захисних костюмів. Окуляри вже купили, але самостійно, декілька штук за свої гроші.

І це повна жесть. Бо тоді як у інших країнах і містах України медики, що приймають хворих, у яких підозрюють коронавірус, повністю ізольовані, наші кременчуцькі медпрацівники із "захисту" мають легенькі й тоненькі халати, респіратори клапаті (які їм сказали "розтягувати" за необхідності, тобто носити декілька днів підряд...) і куплені за власні кошти окуляри. 

Як повідомила сьогодні працівниця дитячої лікарні, головна медсестра особисто сказала медсестрам, що коронавірус не є особливо небезпечним вірусом і спеціальних засобів захисту не потрібно.

Що каже керівництво лікарні? 

Директор дитячої лікарні Костянтин Добрик спростував інформацію, яка була оголошена медсестрами. Він каже, що в лікарні є і суперзахисні костюми, і халати, і маски, і фартухи медичні... 

Але чому їх не видали медсестрам, які вчора зустрічали "швидку"? Костянтин Добрик пояснив, що всі халати не є марлевими і надійно захищають. Він також спростував інформацію, що щось із вищеперерахованого було куплено за власні кошти медиків.

"Усе закупила лікарня за міські кошти. І на 175 тисяч гривень уже замовили за договорами захисні засоби", - повідомив К. Добрик.

За словами директора Кременчуцької дитячої лікарні, наразі в медзакладі є 600 медичних шапочок, 3200 медичних масок, 6000 одноразових рукавичок, 320 пар бахіл, 150 штук респіраторів двох видів, 46 кг хлорвмісної суміші для обробки приміщень, 25 кг спиртових антисептиків, 10 одноразових костюмів, 27 медичних фартуків, 10 захисних окулярів, 5 протичумних костюмів і 700 халатів. 

Усе це, як пояснив К. Добрик, розподілили на три відділення: інфекційне, реанімацію та приймальне. Також він повідомив, що замовили 140 тестів на коронавірус, але у зв'язку з "транспортним колапсом" до закладу вони ще не доїхали. 

І які висновки?

А такі одні й мова про неготовність. В усякому випадку така була на вчора, і якби щось трапилося, то ці медсестри й лікарі першими б опинилися  в жахливій ситуації. Бо через відсутність засобів захисту в наших медиків ризик у цьому випадку - неймовірний. 

І дуже добре, що діагноз не підтвердився. Інакше б Кременчуцька міська лікарня стала головним осередком поширення інфекції в нашому місті й наслідки цього було б важко передбачити.

Звідси й звернення до наших градоначальників: давайте ставитися до всього дуже серйозно, а не так, як завжди.  Те, що відбувається сьогодні у світі й в Україні, змушує нас усіх  дивитися на життя та небезпеку по-іншому. Тож будьмо уважні! 

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация