У Кременчуці позбавитися скупчень людей, щоб уникнути загрози інфекції, неможливо і ось чому

3 439 0
У Кременчуці позбавитися скупчень людей, щоб уникнути загрози інфекції, неможливо і ось чому

На сайті МОЗ опублікували звернення міністра охорони здоров’я України Іллі Ємця до українців стосовно поширення коронавірусу. У повідомленні він зазначив, що загроза, яку несе коронавірус, "велика, як ніколи". Тож міністр перерахував усі заходи, до яких треба вдатися, щоб запобігти поширенню вірусу в Україні, й перші з таких - закрити всі заклади, де може бути скупчення людей.

А таких, до речі, в Кременчуці вистачає. Спочатку до вашої уваги лист: 

"Дорогі українці!

Моє покликання як лікаря-хірурга — рятувати людські життя, як управлінця — керувати успішною медичною установою, як державного діяча — керувати охороною здоров’я багатомільйонної країни.

Зараз я говорю і як лікар, як управлінець, і як міністр охорони здоров’я України.

Дехто каже мені, щоб я не нагнітав ситуацію, бо це нібито сіє паніку. Але нагадаю, що ми не в тоталітарній державі, щоб замовчувати правду.

При Чорнобильській трагедії радянська влада нам казала, що все в порядку. Я ж не мовчатиму, бо життя та здоров’я українців для мене — пріоритет.

З усією відповідальністю повідомляю: сьогодні загроза, яку несе коронавірус, велика як ніколи. Для інфекції не має значення матеріальний стан чи соціальний статус. Хворіють як усесвітньо відомі політики, актори, так і прості люди. Сьогодні ворог номер один не тільки українського суспільства, але й усього світу — це смертельно небезпечна інфекція, коронавірус.

Світова спільнота не одразу розпізнала масштаби загрози. На гіркому прикладі інших країн ми бачимо, до чого може призвести зволікання. Кожна година може коштувати сотень, ба навіть тисяч людських життів.

Ми не маємо права чекати масового зараження українців. Маємо діяти негайно, на випередження. Жорстко та без винятків.

Необхідно закривати заклади громадського харчування та ТРЦ, працювати мають лише аптеки та продуктові магазини, необхідно обмежити пересування всередині країни, запровадити дистанційний режим роботи працівників, переглянути режим роботи громадського транспорту та обмежити дозволені збори людей у групах до 10 осіб.

Лікарні мають бути негайно перепрофільовані в інфекційні, з урахуванням ситуації. Опрацьовувати необхідно тільки ургентні випадки.

Усі планові заходи скасувати та направити всі ресурси на підготовку до боротьби з інфекцією.

Крім цього, МОЗ активно збирає найкращих епідеміологів України та включає їх до складу Оперативного штабу, щоб ми могли ще швидше реагувати на нові виклики, які перед нами ставить епідемія.

Закликаю всіх українців не бути легковажними. Це той час, коли необхідно не панікувати, а мобілізуватися, зібрати всі сили та допомогти собі, своїм близьким та своїм співгромадянам. Зараз ще є можливість не допустити жахливої трагедії на території всієї України. Успішний досвід інших країн показав, що самоізоляція — найефективніший спосіб попередження поширення хвороби. Будьте свідомими, бережіть себе та своїх близьких.

За всю історію жоден ворог не здолав український народ.

Виконуючи інструкції, правила та рекомендації, діючи злагоджено, як єдиний механізм, ми гарантовано переможемо! Іншого шляху немає", - йдеться в листі Іллі Ємця. 

Кременчук же цвіте й пахне.

Усе в нас працює: і магазини, і заводи, і фабрики та ресторани, дитячі центри й шоуруми. Все ок! І хоч громадяни гребуть із прилавків (особливо сіль, гречку й туалетний папір) усе, що бачать, перебуваючи при цьому в гіпнотичному стані, бо набір до "апокаліпсису" відверто такий собі, рухатися треба в іншому напрямку, який наводить у своєму листі представник МОЗу.

По-перше, власникам розважальних закладів Кременчука, які відповідають за безпеку осіб, що відпочивають у них, потрібно замислитися і закрити на час свої клуби та центри, особливо там, де перебувають діти.

Усі розуміють, що це бізнес і втрачаються великі гроші, більш того, можна залізти ще в неабиякий мінус. Але. Здоров'я за гроші не купиш, тим більше, коли це стосується дітей, і забезпечити клієнтам безпеку від якоїсь зарази на даний момент вони на 100% не можуть. І треба їм із цим змиритися, як би вони не хотіли.

Вчора в одній із груп виникла жвава дискусія. Люди обговорювали гарячі акції в одному з наших міських дитячих розважальних закладів, мовляв, "зачиняти треба заклад, а не розіграші проводити, бо це ж діти, а їх безпека важливіша в рази". У відповідь, імовірно, від представника чи робітника цього закладу прозвучало: "Водити до нас дитину чи ні - це все вибір батьків", який із введенням карантину, погодьтеся, звужується в рази.

Ось така дилема. І це стосується не тільки дитячих клубів, а й ресторанів, кафе, барів тощо.

По-друге. Міністр охорони здоров'я радить переглянути режим роботи громадського транспорту та обмежити дозволені збори людей у групах до 10 осіб. Спостерігаючи за тим, скільки кременчужан щоранку їздять на роботу в набитому тролебусі, єдиний для них варіант - це ходити пішки. Бо закрити всі заклади з масовим перебуванням людей - не велика проблема, а як орагнізувати в тролейбусі чи маршрутці  відстань від одного пасажира до іншого півтора метра в час пік?

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация