Загадкове відео від прокуратури та синдром "ромашки" в суддів Гадяча. Справа кременчужан

1 654 0
Загадкове відео від прокуратури та синдром "ромашки" в суддів Гадяча. Справа кременчужан

У районному суді Гадяча продовжуються розгляди за фактом убивств далекого 2014 року, в яких уже шостий рік звинувачують кременчужан, вина яких не підтверджена жодними реальними доказами. Наголошуємо - реальними, а не сфабрикованими. 

Прокурори продовжують силоміць ламати й без того крихку "судову систему" й душити наше й так неідеальне правосуддя. Вже більше 5 років затримані, серед яких знаходиться і директор телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, без жодних доказів своєї провини перебувають під арештом у камері Полтавського СІЗО. 

Минулого тижня бранцям Феміди ще на два місяці продовжили термін тримання під вартою. Гадяцький суд, який вкотре побачив у цій справі якісь ризики, пов'язані зі змінами кременчужанам запобіжного заходу, вже можна сміливо назвати співучасником жорстоких тортур. 

Учора, 18 лютого, сторони процесу повернулися до розгляду матеріалів прокуратури, які ті хочуть долучити до справи.

Ідеться про протокол разом із відео з камери відеоспостереження, яка розміщена на одній із автозаправок у Кременчуці, на якому в липні 2014 року засвітився чоловік, який чимось схожий на Ігоря Пасічного. 

Але в достовірності відеозапису засумнівалися адвокати, бо відео із заправки з'явилося в прокурорів невідомо звідки, коли те, що на ньому було знято, відбувалося - повна загадка, а час не збігається із тим, що в протоколі. За словами сторони захисту, все будується суто на припущеннях прокурорів і це не серйозно.

Тож сторона захисту, зокрема в особі адвоката Руслана Лазоренка, виступила із зустрічним клопотанням стосовно визнання такого матеріалу як очевидно недопустимого.

Але судді клопотання останніх проігнорували й відео, яке взято невідомо з яких джерел, до матеріалів кримінального провадження, як і протокол, допустили, тоді як колись в аналогічному випадку вони діяли навпаки. Здається, в гадяцьких суддів так званий "синдром ромашки", коли в однакових ситуаціях представники Феміди діють по-різному.

Одні "докази", щоб підсилити бездоказове обвинувачення, суд приймає. Натомість аргументи адвокатів про непевність доказів, які по суті є лише припущеннями прокурорів, до уваги не бере.

"Судом було ухвалено рішення щодо долучення до матеріалів кримінального провадження протоколів огляду та відеозапису з камери відеоспостереження.

У даному випадку ми вбачаємо суперечливу позицію суду відносно доказів сторони обвинувачення, оскільки сторона захисту обгрунтовано подала клопотання про визнання доказів очевидно недопустимими, так як прокурор не вказав джерело.

Звідки взялося відео? 

Існує законом втановлений порядок отримання доказів, і в тому числі стаття 93 КПК України передбачає, яким чином може отримувати докази сторона обвинувачення, і саме на сторону обвинувачення (якщо вона хоче долучити свої докази) покладені обов'язки довести допустимість цього доказу в отриманий законом спосіб і з належного джерела.

Прокурор не намагався цього підтвердити.

Стороні захисту не відкривалися жодні матеріали щодо походження відеозапису.

У нас була раніше аналогічна ситуація щодо огляду барсетки, за фактом убивства судді Лободенка, й тоді також не було зрозуміло, звідки в кабінеті слідчого взялася ця барсетка... Відповідний доказ був визнаний очевидно недопустимим судом. 

У даному випадку - аналогічна ситуація, тобто невідоме джерело і яким чином цей доказ потрапив до рук слідчого.

Але суд при цьому вирішив долучити цей доказ до матеріалів кримінального провадження, зробивши висновок, що немає підстав вважати його очевидно недопустимим. 

Ми зі свого боку переконували, що такі докази, як цей відеозапис, є черговим підтвердженням фальсифікації матеріалів кримінального провадження. Ідеться про те, що стороною обвинувачення у не встановлений законом спосіб і за невідомих обставин збиралося багато відеозаписів із камер відеспостереження, звісно, без дотримання законом встановленого порядку.

Тому не можна робити висновки про походження цих документів, їх достовірність тощо.

І ті докази, ті відеозаписи, які були не на користь сторони обвинувачення, зникли з матеріалів кримінального провадження, а ті, які маніпуляціями прокуратура хоче використати в суді, - вони долучають до матеріалів справи, але також без підтвердження походження цих доказів.

Це, ми вважаємо, істотне порушення прав на захист, прав на справедливий суд", - розповів адвокат Олександра Мельника - Олег Миронов. 

Сторона захисту наголошує, що прокуратура спеціально захаращує матеріали справи завідома недопустимими доказами і це є фактично засобом затягування процесу.

"Тому що немає сенсу долучати ці докази до справи, з огляду їх очевидної недопустимості. Це викликає обурення сторони захисту. Така позиція сторони обвинувачення...- додав Миронов. 

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді по цій справі розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Тепер цю справу розглядає суд у Гадячі.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация