Беззаконня у законі? Гадяцький суд відмовив адвокатам, але не пояснив, чому. Справа кременчужан

1 603 0
Беззаконня у законі? Гадяцький суд відмовив адвокатам, але не пояснив, чому. Справа кременчужан

Після тривалої перерви в Гадяцькому районному суді сьогодні, 21 листопада, відбулося чергове засідання по справі кременчужан, яких уже шостий рік поспіль морально катує судова система.

Чому катує - питання цілком очевидне. Бо як пояснити те, що відбувається наразі в Гадячі, де прямісінько перед очима Феміди розігрується зовім не смішна постановка, де в головній ролі виступають прокурори, які не зважають ні на закон і правосуддя, ні на правду й справедливість.

На захист прав затриманих кременчужан, вина яких у двох убивствах далекого 2014 року не доведена й не підтверджена реальними доказами, виступають їхні адвокати, які роками намагаються відкрити очі суддів на очевидне.

Зокрема на фальсифікації доказів по справі з боку прокуратури, на незацікавленість прокурорів у розкритті злочину й у пошуках реальних убивць, на тиск тих же прокурорів на затриманих кременчужан. 

Тож сьогодні адвокати та їхні підзахисні озвучили в суді свої клопотання із запереченнями щодо долучення до справи відео допиту Ігоря Пасічного новим слідчим, яке переглянули на минулому засіданні 4 листопада. 

Сторона захисту також звернула увагу на те, що флешка, з якої переглядали відео, не відповідає опису за номером, що записаний у протоколі. І тому не виключено, що свідчення Ігоря Пасічного можуть бути сфальсифіковані прокуратурою. 

Бо мало того, що номер флешки не сходиться в документах, відео з допиту І. Пасічного кілька разів переривалося і це свідчить про те, що це не оригінал запису. Також не виключено, що в моменти так званої "переключки" на чоловіка вчинявся тиск із боку прокурорів. 

Крім того, самі показання Пасічного, на думку затриманих і їх захисників, дуже сумнівні, адже раніше чоловік розповідав, що стріляли двоє чоловіків і були дві одиниці зброї. А тут на відео згадав Ігор Пасічний про одну, інша зникла, й стріляв буцімто тоді тільки Ігор Куник, а він просто опинився чомусь поруч. 

Нічого ж радикально нового з того, що розповів Ігор Пасічний, нічого, що б підтверджувало вину затриманих, а не свідчило про велику фантазію прокурорів і їх багаторічний план. 

Після нарадчої кімнати судді Гадяча винесли рішення та не ухвалили клопотання адвокатів, які запідозрили чергові недоречності в доказах, що надає прокуратура. Більш того, пояснити, чому не ухвалено цілком аргументоване клопотання, суд відмовився, посилаючись на термінові справи. Сказали, мовляв, чекайте наступного засідання.

Такі дії суддів тільки підтверджують їх упередженість та повну відстороненість і незацікавленість даним судовим процесом. 

Знову й знову спрацьовує сила багаторічної звички, об яку розбиваються, як об скелю, всі найдемократичніші норми: суддя і прокурор, як і раніше, грають на одному боці, намагаючись не помічати захист, який разом із затриманими, напевно, єдині залишилися в цій великій жорсткій грі при здоровому глузді.

Наступне засідання відбудеться наступного тижня. 

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді по цій справі розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Тепер цю справу розглядає суд у Гадячі.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация