Харківський апеляційний суд - про надмірне тримання під вартою. Олександр Мельник бореться за правду

2 732 0
Харківський апеляційний суд - про надмірне тримання під вартою. Олександр Мельник бореться за правду

Гадяцькі судові засідання за фактом убивств 5-річної давнини — мера Кременчука Олега Бабаєва та судді Автозаводського районного суду Олександра Лободенка, в яких обвинувачують зовсім не причетних до цього кременчужан, уже здаються більше схожими на гастролі не дуже популярної театральної групи, в арсеналі якої лише одна вистава, написана, найімовірніше, прокурорським пером. Де тут закон тільки — незрозуміло.

Із року в рік гадяцька Феміда, яка розглядає цю справу, практично завжди задовольняє клопотання слідства, незалежно від якості, кількості та перш за все - реальності аргументів, а ось доводи захисту просто не чує, навіть якщо вони сильні або зовсім — убивчі.

Останнє засідання, на якому суд вкотре продовжив затриманим, серед яких - директор телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, строк тримання під вартою, тому є прямим доказом. 

Уже більше 5 років слідчі наводять стандартні аргументи: затримані можуть зникнути, тиснути на свідків тощо. І аргументи адвокатів про поганий стан здоров'я затриманих суд не хвилюють. 

Це є прямим доказом не тільки ухилення суддів від вчинення правосуддя, а й того, що обивді сторони перебувають в нерівних умовах, це так звана гра в одні ворота. 

А боротися треба за правду, за справедливість, за адекватність. 

Як повідомив адвокат Олександра Мельника Руслан Лазоренко, вони отримали ухвалу Харківського апеляційного суду, колегія якого, перевіривши виділені матеріали кримінального провадження стосовно О. Мельника, встановила, що кримінальне провадження щодо нього має бути розглянуто в суді першочергово.

Той факт, що до сьогоднішнього дня Гадяцький суд зазначене кримінальне провадження стосовно кременчужан не розглянув, на думку колегії суддів Харківського апеляційного суду, свідчить про неналежне дотримання судом першої інстанції загальних засад кримінального провадження щодо розумності строків.

У зв'язку з цим колегія суддів Харківського апеляційного суду ухвалою звернула увагу колег із Гадяча, які розглядають зазначене кримінальне провадження, на вищевказані обставини. Крім того, судді наголосили на необхідності розгляду цього кримінального провадження в межах розумних строків.

Чи дослухається Гадяцький районний суд до побажання апеляційного суду Харкова про необхідність розглядати дану кримінальну справу в межах розумних, поки невідомо. 

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді по цій справі розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Тепер цю справу розглядає суд у Гадячі.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация