Міський голова Кременчука захистив у Києві збитковий тролейбусний кредит з переплатою в 67 мільйонів

953 0

Кременчуцький міський голова Віталій Малецький захистив сьогодні проект взяття для міста у кредит 50 нових тролейбусів й спорудження двох нових підстанцій, розрахований по виплаті до 2028 року. Сума кредиту 8 мільйнів євро, або 240 мільйонів гривень по нинішньому курсу

Про це мер міста повідомив своїх підлеглих по телефону.

За тим, що повідомляється – Кременчук сьогодні змагається за кредит під 7 відсотків річних (небачений в Європі величезний показник), мінімальна переплата по якому ( якщо курс гривні буде стабільним)  для мешканців складе 67 мільйонів гривень.

Нинішнє ж питання – окрім того, що Кременчук бере кредит ще й таке. Дадуть чи не дадуть місту грант в 500 тисяч євро, аби переплата кредиту не була такою дикою, на яку погодилася міськрада?

Втім, це питання залишається відкритим до початку грудня – коли кредитори у Лондоні зважать кредитний рейтинг нашого міста.

Про що слід додати – у Кременчуці вже є приклади взяття кредиту в доларах США.

Його, у немалій сумі, брали на КП «Кременчукводоканал» , але згодом курс долара зріс й через це, вже не водоканал, а з міського бюджету ця позика виплачується й виплачується. Й вочевидь, а точні дані з цього приводу не оприлюднюються, взятий дуже давно кредит ще платити місту не рік й не два.

Про що слід додати – так це деталь переговорів, на якій по телефону наголосив наш міський голова.

Й особливість тут така – «після завершення обговорення до Віталія Малецького підійшов заступник Міністра Міністерства економічного розвитку та торгівлі України Максим Нефьодов, який пообіцяв підтримку з боку Міністерства.»

Й зрозуміло – це успіх, коли чиновник сам підходить до нашого міського голови, перемога так би мовити.

Але здається, краще було б якби міністерство тут обіцяло не свою допомогу в оформленні кабального кредиту (для таких невеселих речей  у нас є депутат міськради й адвокат Руслан Ульянов), а виплатило б за Кременчук пару відсотків річних.

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация