Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Новини з 1996 року

Зміни у соцвиплатах на малюка: що мають знати одинокі матусі

Олексій Ващук 19 серпня 2020 17:45 588 0

З 1 липня постановою Кабінету Міністрів України № 632 «Деякі питання виплати державної соціальної допомоги» від 22 липня змінено порядок призначення допомоги на дітей одиноким матерям.

Про це йдеться на офіційному сайті Полтавської ОДА.

При визначенні права на призначення допомоги на дітей одиноким матерям враховується рівень доходів сім’ї, факт працевлаштування, а також майновий стан сім’ї.

Допомога не призначається, якщо у складі сім’ї одиноких матерів (батьків) є працездатні особи, які досягли 18-річного віку та не працювали, не проходили військової служби, не провадили підприємницької чи професійної незалежної діяльності, не навчалися за денною формою, не зареєстровані в центрі зайнятості більше ніж три місяці.

Вказана норма не діє на тих, хто сплачує єдиний внесок на соціальне страхування, у розмірі не менше від мінімального сумарно протягом трьох місяців; доглядає за дітьми до трьох або шести років, на підставі висновку ЛКК, за тяжкохворими дітьми, за особами з інвалідністю 1 групи, 2 групи внаслідок психічного розладу, за особами, які досягли 80-річного віку.

Постанова надає право на обмежену допомогу одиноким матусям, якщо у сім’ї є інвалід, який, згідно з висновком ЛКК, потребує постійного догляду; відсутність доходів через хвороби; багатодітним сім’ям у разі звернення щодо допомоги до кінця цього року.

Допомога не призначається також і таким особам:

- що входять до складу сім’ї, протягом року перед зверненням за допомогою здійснили/оплатили будь-які послуги (крім медичних, освітніх та житлово-комунальних згідно із соціальними нормативами) на суму, яка перевищує 50 тисяч гривень;

- у власності сім’ї є друге помешкання, крім того, яке розташоване на тимчасово окупованій території або непридатне для проживання;

- у власності сім’ї є більше ніж один зареєстрований транспортний засіб, з дати випуску якого минуло менше ніж 15 років (крім мопеда і причепа, а також транспортних засобів, отриманих через органи соцзахисту населення, та транспортних засобів, придбаних батьками - вихователями дитячих будинків сімейного типу).

Важливо, що одинокі мами, які не перебувають у шлюбі, не купляли щось протягом року перед зверненням більш ніж на 50 тисяч гривень, не мають у володінні дві і більше квартири або авто, мають право звернутись за допомогою.

Якщо одинока мати не працює, вона має право на соцвиплати у разі, якщо середньомісячний дохід сім’ї не перевищує рівень забезпечення прожиткового мінімуму.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Скромний і делікатний художник відкрив у Кременчуці виставку своїх робіт. ФОТО 870 0
Відпочити у Єгипті й Туреччині виявилося набагато дешевше, ніж на курортах України: порівняння цін 1563 0
Вперше кременчужанин на Євро: Роман Безус вийшов на поле за 2 хвилини до переможного гола 1558 0