Новини з 1996 року

Завтрашнє перейменування вулиць Кременчука. З мінімумом депутатів та заявами «проти»

Олександр Курилов 15 лютого 2016 15:31 1362 0

Депутати Кременчуцької міської ради, які завтра на своїй сесії дадуть нові назви 114 вулицям нашого міста, у відповідності до Указу Президента України про декомунізацію, голосуватимуть далеко не переважною більшістю голосів.

Натомість частина депутатів міськради взагалі на завтрашню сесію не прийдуть, однак попросять, аби їхню точку зору оприлюднили.

Про те, що завтрашнє рішення про зміну назв вулиць, якщо й приймуть, то на межі голосів, «Програмі плюс» розповіли у міськвиконкомі.

Тож уже відомо, що на позачерговій сесії міськради не буде противників цього рішення й депутати міської ради від «Опозиційного блоку» не прийдуть взагалі на сесійне засідання.

Натомість від них буде заява про те, що ці представники – «проти».

Вочевидь, серед тих, хто теж не прийде, – будуть і представники партії «Батьківщина», які підтримують опозицію.

Щодо тих, хто на сесію прийде, то все залежатиме від нової ситуативної більшості й шансів, що засідання взагалі відбудеться, - дуже мало.

Про що слід додати - за тими пропозиціями, що є, депутати назвуть вулиці у цікавому «імператорському-українському» стилі, коли одні вулиці у нас матимуть назви імператорів Росії, інші взагалі нічого не означатимуть, треті – носитимуть імена українських діячів культури. Тобто буде суцільна каша.

На позачерговій сесії не планується змінювати назви тих вулиць, які не підпадають під закон «Про декомунізацію».

Тож такі вулиці як Першотравнева чи Пролетарська свої назви не змінять

Також у керівників міста немає особливого бажання увічнити в назвах вулиць Кременчука прізвища наших земляків-орденоносців, які загинули в зоні АТО.

Втім як усе відбуватиметься – можна буде побачити у прямій трансляції з сесії міськради.

Єдине, що можна сказати, – сесія міськради з цього питання якщо й відбудеться, то її проведення буде складним. Щодо результату, то він якраз і означатиме спроможність мера нашого міста вирішувати складні питання.

Останнє -  про нагадування з області, що Кременчук у справі виконання Указу Президента України про декомунізацію виглядає зовсім негарно.

Повідомлення з обласної адміністрації з цього приводу звучить так: «Після 21 лютого вступить у дію третій завершальний регіональний етап щодо декомунізації. І тут уже голова ОДА своїм розпорядженням зможе змінити назви. Аби населені пункти на Полтавщині таки отримали ті назви, які пропонує громада, присутніх керівників РДА, мерів міст закликали знайти компромісні рішення та врахувати думки людей.
За інформацією директора департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вадима Штефана, за січень цього року перейменували 506 тоталітарних топонімів, знесли 52 пам’ятники тоталітарного режиму. Лідером з виконання закону про декомунізацію на сьогодні є Миргород. У курортному місті взагалі не лишилося топонімів комуністичного режиму. Натомість у Глобинському районі та Кременчуці таких назв найбільше. Загалом в області неперейменованими залишаються понад 2 тисячі вулиць, парків, провулків, скверів».

Теги: Перейменування вулиць

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Ритуальні маски та опудало риби-їжака. У Кременчуцькому музеї знайомлять з Ефіопією та Індонезією. ФОТО 129 0
Дартс, кавери і майстер-клас: кременчуцькі бібліотекарі вражали колег з усієї України. ФОТОрепортаж 567 0
У Кременчуцькому музеї показали 30-річні досягнення місцевих спортсменів. ФОТОрепортаж 1040 0