Новини з 1996 року

Завідуюча дитячої поліклініки відмовила дитині у підписанні декларації через відмову мами від щеплень

Марина Баніт 29 червня 2018 13:15 3809 0

Днями в кременчуцькій медицині назрівав конфлікт. Це пані Надія отримала усну відмову в обслуговуванні дитячим лікарем її малолітньої дитини. "Програма Плюс" зв'язалася з жінкою для того, щоб дізнатися подробиці ситуації, яка склалася. Ось що вона розповіла: 

"Я прийшла на прийом до лікаря (у 1 дитячу поліклініку), він подивився картку дитини і, мабуть, побачив, що щеплень немає, так як я писала відмову від щеплень до року.

У моєї дочки немає жодного щеплення, я відмови ще в пологовому будинку писала, бо вважаю, що це шкода для здоров'я дитини. Потім лікар подивився дитину, послухав її. Медсестра стала говорити, щоб лікар не підписував зі мною декларацію, тому що в нього будуть зі мною проблеми і що завідуюча буде вимагати щеплення.

Спитали в мене, чи буду я далі робити щеплення, я сказала, що ні. Він сказав, щоб я написала відмову, я написала. (Навіщо, якщо він сумнівався, брати мене чи ні?) Я сказала, що поговорю із завідуючою, що проблем не буде і щоб він підписав зі мною декларацію.

Він сказав, що проконсультується із завідуючою і потім мені завтра зателефонує. Наступного дня він мені зателефонувавв і сказав, що не буде зі мною підписувати декларацію. На прийом я приходила до лікаря в понеділок, 25 червня. Наступного дня я зателефонувала завідуючій, і вона сказала, що будь-який лікар має право відмовити мені в підписанні  декларації, тому що не захочуть, щоб зі мною в них були проблеми. Довго я з нею розмовляла, вона стверджувала, що щеплення робити необхідно, що воно безпечне. Коли я запитала, чи може вона мені дати гарантію, що з моєю дитиною після щеплення все буде нормально, то вона не дала мені таких гарантій. Я запитала, на підставі якого закону лікар мені має право відмовити в медичному обслуговуванні, вона сказала, що є якийсь закон про те, що я позбавляю свою дитину права бути щепленою, я їй сказала, що є закон про те, що маю право на медичне обслуговування. Тобто розмова із завідуючою 1 дитячої поліклініки ні до чого не призвела".

Кореспондент "Програми Плюс" звернулася до керівника управління охорони здоров'я міста Кременчука Дмитра Петращука. Він люб'язно прокоментував ситуацію. Одразу ж попередив, що щоб когось карати з лікарів або, навпаки, захищати, потрібно розбиратися докладно в кожному окремому питанні. Тому на прохання кореспондента дати загалом роз'яснення, чи є якийсь список умов, за яких лікар може відмовити пацієнту в підписанні декларації, Петращук відповів, що він як лікар не підтримує тенденції серед батьків відмовлятися від щеплень, але це не дає право лікарю відмовляти в обслуговуванні:

- Відсутність щеплення і навіть відмова матері від вакцинації не може бути причиною для відмови лікаря від пацієнта. Відмова від підписання декларації може бути з таких причин: набрання лікарем достатньої кількості пацієнтів та якщо медичний заклад не підключений до системи Е-helth.

Також головний медик Кременчука поцікавився, чи є у авторки звернення офіційна відмова лікаря від підписання декларації. Він наголосив, що якщо немає офіційної відмови, це лишається тільки словами.

Тож жінка розповіла, що вона перебуває на дільниці в лікаря похилого віку. Там у них і підписана декларація. Тож мати хотіла для більш зручного обслуговування перейти до молодшого лікаря. Так і отримала відмову.

Але після звернення до Петращука пані Надія зателефонувала до завідуючої і потребувала офіційної відмови на папері з печаткою. 

- Дзвонила я сьогодні завідуючій 1 поліклініки. Запитала її, чому лікар не дав мені офіційну відмову, що він не може зі мною укласти угоду. І ще сказала їй про відповідь з УОЗ. У результаті вона сказала, що я можу укласти угоду з цим лікарем, щоб я приходила. 

Отже, все добре, що добре закінчується! Пані завідуюча вчасно схаменулася. "Програма Плюс" зі свого боку рекомендує звернути увагу на відповідь головного медика Кременчука. Пам'ятайте, що якщо в лікаря є "вільні місця" і медичний заклад підключений до системи E-health, він не має причин для відмови. У разі, якщо вам відмовляють, вимагайте офіційний документ, у якому буде прописано причини відмови. Якщо ви не згодні з відмовою, звертайтеся до управління охорони здоров'я на вул. Сердюка, 10/25.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 2918 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 3392 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 3840 0