Новини з 1996 року

Замість пам’ятника Леніну в центрі Кременчука буде «йолка». Про відновлення храму УПЦ КП – вже забуто

Олександр Курилов 20 липня 2016 14:39 1033 0

Що буде на площі Перемоги після знесення «стакана»? Репортер поцікавився цим питанням і з’ясував таке.

Замість зруйнованого й демонтованого постаменту на головній площі Кременчука – площі Перемоги - ростиме ялина. Вочевидь, блакитна.  А вже біля самої ялинки будуть доріжки з плитки, зроблені у стилі вишиванки.

Відповідну інформацію на запитання: що буде замість знесеного постаменту, оприлюднив ініціатор "реконструкції", бізнесмен Сергій Галата.

За його словами, після знесення постаменту колишнього пам"ятника вождю, на площі Перемоги планується провести благоустрій. Зокрема, посадити ялинку й покласти навколо неї плитку.

Натомість у цьому місці нинішня міська влада нічого не споруджуватиме.

Питання, яке обговорювалося раніше, – відновити в цьому місці храм, за що бралися місцеві миряни Київського патріархату, – нині вже не стоїть.

Чому питання знято й що трапилося, про це репортер теж запитав «майстра-будівельника».

«За спорудження храму Київського патріархату беруся сам з наступного року особисто. Собор на площі стояв не на місці вже неіснуючого пам’ятника Леніну, а трохи ближче до середини», - зазначив у відповідь співрозмовник.

Про те, чому враз за новими схемами храм має переїхати ближче до середини площі Перемоги, хоча на історичних фото – все не так, співрозмовник не уточнював.

Втім відповідь є, й для такого потрібно знати про наближеність персони представника партії «Патріот» і будівельника Галати до команди міського голови Кременчука Малецького.

Інше вже сам кременчуцький орденоносний мер,  якого не так давно місцевий єпископ Миколай від Московського патріархату нагородив особливою медаллю. Нагородив, звісно, не для того, аби чиновники Кременчука виділяли ділянку під будівництво храмів ворожої йому  УПЦ КП.

Про що слід додати – з усієї цієї метушні на головній площі Кременчука вбачається лише одне: поки що чиновники виконкому та наближені до них бізнесмени посилено відпрацьовують медалі, отримані від прихильників патріарха Московського Кирила.

Коли в цьому випадку у нашому місті справа дійде до України – сказати неможливо.    

 

Теги: Громада УПЦ КП

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 2522 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 2982 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 3423 0