Новини з 1996 року

З наступного року українці отримуватимуть ліки від депресії безкоштовно

Валерія Макряшина 29 листопад 2017 11:03 708 0

До програми «Доступні ліки» у 2018 році включать препарати від хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту, депресивних станів та необхідні для здоров’я матері і дитини під час вагітності.

Про це йдеться в проекті Постанови Кабміну «Про внесення змін до деяких Постанов Кабінету Міністрів України», повідомляє МОЗ.

Зазначається, що за рекомендацією національних та міжнародних експертів, до програми додадуть препарати для забезпечення лікування виразки і хронічних гастроентерологічних патологій, депресивних станів та анемії вагітних у першому триместрі.

За попередніми підрахунками спеціалістів, включення цих захворювань коштуватиме бюджету близько 300 мільйонів гривень.

У проекті Постанови передбачено додати ще по одній діючій речовині для пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями та діабетом ІІ типу — «Лозартан» і «Глібенкламід».

За даними Центру медичної статистики МОЗ, кожен 6-й українець страждає на захворювання органів травлення. Понад 850 тисяч громадян у 2016 році мали виразку шлунку або 12-типалої кишки. За результатами дослідження експертів Міжнародного медичного корпусу, 4 з 10 основних причин інвалідності в світі спричинені розладами психічного здоров’я. До 2030 року депресія стане третьою найбільш поширеною хворобою в країнах з низьким доходом і другою — з середнім. 

Статистика також свідчить, що кожна четверта вагітна жінка страждає на анемію. У 2016 році понад 98 тисячам майбутніх матерів діагностували цю хворобу.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 2540 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 3004 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 3444 0