Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Новини з 1996 року

З 2019 року в Україні запрацюють 4 центри трансплантації

Альбіна Козлова 06 грудня 2018 11:00 600 0

Наприкінці жовтня Міністерство охорони здоров'я України розпочало закупівлю послуг для розробки Єдиної державної інформаційної системи трансплантації. Про це розповіла в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

Подібні системи працюють в усьому світі та допомагають якомога швидше знайти потенційного донора, фізичні показники якого є ідеальними для пацієнта, що потребує трансплантації. Зокрема через те, що в нас поки що відсутня така база потенційних донорів, трансплантації проводиться значно менше, ніж потребують пацієнти, - зазначила Супрун.

Нещодавно МОЗ України вийшло на фінішну пряму із закупівлі послуги з розробки Єдиної державної інформаційної системи трансплантації та окремо – придбання реєстру донорів кісткового мозку з можливістю доступу до міжнародної бази даних донорів. Це означає, що вже з 2019 року сферу трансплантації в Україні чекають суттєві зміни. 

Крім Єдиної державної інформаційної системи трансплантації, в Україні з’явиться нова професія - “трансплант-координатор”. Це люди, які мають забезпечувати увесь цикл організації процесу: від отримання інформації про донора та згоди на донорство - до організації швидкої передачі органу до трансплантаційного відділення.

На базі кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Запорізької медичної академії післядипломної освіти вже розроблено програму навчання лікарів такої спеціальності.

Осучаснення та оновлення технічної бази поки що буде відбуватися в 4 центрах, які визначені флагманами трансплантації, тобто безпосередньо виконуватимуть ці надскладні операційні втручання на національному рівні.

Мова йде про Інститут Раку, Охматдит, Інститут Шалімова та Запорізьку обласну лікарню. Для їх розвитку треба закупити обладнання централізовано.

Далі такі центри запрацюють й у різних містах країни. Для цього МОЗ України вже проводить необхідну роботу та верифікує заклади, що реально здійснюють трансплантацію чи потенційно можуть її робити.

Також МОЗ проводить оцінку медзакладів, які є та можуть бути базами вилучення органів. Крім того, з 2019 року Мінстерство розпочне велику комунікаційну кампанію з роз’яснення необхідності розвитку трансплантації для населення. 

Відповідно до Закону України "Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині", на уряд покладено обов’язок встановити вимоги до ліцензіатів щодо обов’язкової наявності в закладах охорони здоров’я, в яких проводиться вилучення анатомічних матеріалів людини для трансплантації, відповідної матеріально-технічної бази та обладнання для констатації смерті мозку людини, а також устаткування і транспортних засобів для перевезення анатомічних матеріалів людини в межах України.

З цією метою Міністерство вже розробило проект Наказу, яким затверджено табелі матеріально-технічного оснащення для відповідних закладів охорони здоров’я, які є базами вилучення.

Цим наказом передбачається мінімум необхідного обладнання, яке обов’язково має бути в таких лікарнях, у тому числі обладнання для констатації смерті головного мозку.

Медичне обладнання для трансплантації буде закуповуватись за рахунок коштів державного бюджету. Проте це обладнання не є надто дорогим. Трохи більше мільйона гривень. За умов нових методів господарювання в умовах децентралізації це не критично важливі кошти для будь-якої області.

У місцевої влади також є можливість внести корективи в регіональні бюджети й передбачити закупівлю цього обладнання на наступний рік для медзакладів, що визначені центрами для забору анатомічних матеріалів для трансплантації.

 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Скромний і делікатний художник відкрив у Кременчуці виставку своїх робіт. ФОТО 869 0
Відпочити у Єгипті й Туреччині виявилося набагато дешевше, ніж на курортах України: порівняння цін 1562 0
Вперше кременчужанин на Євро: Роман Безус вийшов на поле за 2 хвилини до переможного гола 1557 0