Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Новини з 1996 року

Ювілей театру «Арлекін»: у Кременчуці відбулася вистава «Ромео і Жасмин». ФОТО

Іона Харченко 25 лютого 2019 18:10 1046 0

Сьогодні, 25 лютого, в Кременчуцькому педагогічному коледжі імені А.С. Макаренка відбулася прем’єра вистави Олександра Гавроша «Ромео і Жасмин». Це сучасна історія звичайного пса та пораненої чаплі, які одного разу зрозуміли, що літати треба не поодинці, а разом. Режисер цієї вистави - Тетяна Широка. Музика - Леоніда Сорокіна, який працював на обласному радіо музичним редактором. Він написав музику до кінофільму «Д’Артаньян і три мушкетери».

Вистава приурочена до 25-річчя народного художнього колективу театрального гуртка «Арлекін» Кременчуцького педагогічного коледжу імені А.С. Макаренка.

 

 

Творчий шлях Тетяни Широкої розпочався в 1993 році, коли вона прийшла працювати в Кременчуцький ліцей №4. Саме тут жінка мала створити ляльковий театр. Та оскільки Союз розпався й матеріалу не було, то нічого не вийшло.

«Потім я чую, такий слух пішов, що Широку потрібно як профнепридатну зі школи звільнити. Прийшла додому. Так хвилююся, думаю, Боже мій, професійно непридатна. Лягла спати і вночі весь час думала, куди ж мені піти працювати. Думаю, піду стилістом. Умію зачіски робити, макіяж накладати, гриму навчалася, знайду собі щось. І раптом під ранок таке враження, що до мене хтось підійшов, на плече руку поклав і говорить: «Ти не звільняйся. У тебе ще не все так погано. Я розплющую очі – нікого немає. Приходжу на роботу, біжить заступник директора з виховної роботи і кричить: «Тетяно Іванівно, ось папірець прийшов – читайте». Читаю: надати на театральний конкурс колектив, і щоб там була п’єса на 20-25 хвилин. Були початок, середина та фінал. З цього часу все й почалося», – поділилася жінка історією початку свого творчого шляху.      

Тоді вони поставили «Лісову пісню», зайняли в Кременчуці та районі перші місця, в Полтаві ж опинилися на другому. Ось так усе й розпочалося. Проте школа не мала можливості поїхати на всеукраїнський або міжнародний  фестиваль.  

 

 

А ось коли Тетяна Широка прийшла працювати в педколедж, то тут розквіт і почався:

«Ми їздимо і на міжнародні, і всеукраїнські, обласні конкурси та фестивалі. І знаєте, щороку в нас нова цілина, нові діти. І знову все спочатку – одні пішли, ті прийшли. Щоб залучити нових дітей і їх підняти, підтягнути, починаємо дуже тяжку роботу».

Діти, які грають на сцені, бувають різні. Талановиті себе потім присвячують театру, кіно. Є і професійні вже актори. У театрі наразі більше двадцяти діючих акторів.

 

 

Ставити виставу, а потім відігравати її – це дуже копітка робота. Починається все зі сцен мови, сцен рухів. Також актори вчаться, як поводитися на сцені в образі.

«Найбільш складний вид сценічного мистецтва – театральний. Це не спів, не танці, хоча там теж свої складнощі. Але наш найскладніший», –  зазначила режисер.

Для Тетяни Широкої театр – її життя. Раніше це було захоплення, хобі, а тепер життя.

Учасники театрального гуртка - молоде покоління: є і першачки, а є й такі, які вже три роки присвятили театральному мистецтву. Деякі з них спочатку думали, що, може, це не їхнє, а потім втягнулися, тепер і дня не можуть просидіти без цієї атмосфери. Хтось думав, що театр – це легко, а виявилося навпаки, що це дуже й дуже складно. Але тепер це невід’ємна частина їхнього життя. Для такого виду мистецтва їм не шкода свого часу.

 

 

Акторам на сцені буває важко перевтілитися, тому їм кажуть, щоб вони зарані дивилися на образи, які гратимуть. Спостерігали за їхньої поведінкою й почали її відтворювати.

Під час вистави артисти повністю вжилися в ролі, відтворивши на сцені звички тварин, їхні жести. Адже в головних ролях - тварини, тому й необхідно було поринути в ці образи. Що в акторів дуже добре вийшло. Вони наче не грали, а жили цією історією.

Глядачі потрапили на господарське подвір’я, де мешкають кури, півень, індик, кіт, собака. Потім господар приносить додому чаплю, яку заділо дробом, коли він разом із кумом  стріляв по качках.

 

 

Молоді актори, вітаючи театральний гурток «Арлекін» з такою визначною датою,  бажали йому та й собі розширювати свої горизонти, виступати на Міжнародних фестивалях, займати тільки призові місця, щоб театр був дуже популярний у світі. Також вони побажали процвітання колективу, наснаги, терпіння, натхнення.

«Програма плюс» приєднується до привітань і бажає театру та колективу проіснувати ще стільки ж, а то й більше років, мистецьких здобутків і перемог, творчих успіхів, добробуту, щастя та благополуччя.

Ось так, подарувавши чудову виставу глядачам, відсвяткував ювілей колектив театру «Арлекін». А вже наприкінці березня вони збираються поїхати в Одесу.

 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Скромний і делікатний художник відкрив у Кременчуці виставку своїх робіт. ФОТО 774 0
Відпочити у Єгипті й Туреччині виявилося набагато дешевше, ніж на курортах України: порівняння цін 1458 0
Вперше кременчужанин на Євро: Роман Безус вийшов на поле за 2 хвилини до переможного гола 1468 0