Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Новини з 1996 року

Юрій Шаповалов отримав 14260 грн компенсації за оренду житла в Києві у серпні

Віктор Крук 08 вересня 2016 15:30 1413 0

Народні депутати – безхатченки, а таких у Верховній Раді України в серпні налічувалося щонайменше 170 із 423-х парламентарів, продовжують отримувати компенсації з державного бюджету за оренду житла у Києві. Серед них і депутат від Кременчука Юрій Шаповалов.

Список народних депутатів, які отримали кошти для компенсації вартості оренди житла або винайму готельного номера у Києві, щомісяця публікується на офіційному сайті Верховної Ради. Останній такий список із 170-ма народними депутатами, що отримали компенсацію за серпень 2016 року, був оприлюднений цього тижня. У ньому під номером 163 серед отримувачів компенсації значиться народний депутат від Кременчука Юрій Шаповалов. Другий народний депутат від нашого міста - Костянтин Жеваго - компенсацію за серпень не отримував.

Варто зазначити, що сума компенсації на оренду житла або готельного номера для народних депутатів не залежить від того, за скільки вони знімають це житло у столиці чи мають власне, а є фіксованою і складає 460 грн за добу. Отже, зважаючи на те, що у серпні 31 день, кожен із 170-ти колег Юрія Шаповалова по парламенту разом з ним отримали з державного бюджету по 14 тисяч 260 грн. Загалом це обійшлося платникам податків у 2,4 млн. грн. 

Варто зауважити, що серед отримувачів компенсації Юрій Шаповалов не один депутат-мільйонер (згідно з декларацією, у 2015 році він отримав 2 млн. 562 тис. грн. доходу і ще близько 1,6 млн. грн. отримали члени його сім’ї). Отримували компенсацію і більш заможні нардепи: Станіслав Березкін, Андрій Вадатурський, Євгеній Гєллєр, Дмитро і Михайло Добкіни, Олександр Дубінін та інші. 

Компенсація за оренду житла народним депутатам надається для того, щоб вони могли спокійно, у затишку, в зручних умовах займатися законотворчістю – розробляти проекти законів, писати зауваження до законопроектів своїх колег, готувати депутатські звернення до органів влади чи виступи з парламентської трибуни.

Костянтин Жеваго за майже два роки своєї депутатської діяльності підготував разом зі своїми помічниками 22 законопроекти, а от депутатських запитів – жодного. Крім того, він відвідував менше третини всіх пленарних засідань Верховної Ради. Мабуть, тому від компенсації за оренду житла і відмовився. А може, сума для мільярдера виявилася замалою?

А от Юрій Шаповалов з моменту обрання народним депутатом Верховної Ради VIII скликання разом з іншими депутатами підготував 25 законопроектів, два з яких були навіть прийняті парламентом. Серед ініціаторів та співавторів цих законів є і прізвище Юрія Шаповалова. 

Це проект Закону №0934 «Про ліцензування певних видів господарської діяльності», внесений на розгляд Верховної Ради у листопаді 2014 року та затверджений у цілому у березні 2015-го, та проект закону №4450 «Закон про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" (щодо збільшення видатків на надання медичної допомоги працівникам зони відчуження за рахунок резерву коштів медичної субвенції)», внесений до парламенту у квітні 2016 року і прийнятий у липні. Отже, Юрій Шаповалов реально зумів допомогти з фінансуванням медиків у зоні відчуження Чорнобильської АЕС. Крім того, за два роки він підготував 10 депутатських запитів.

Щодо відвідувань пленарних засідань, то Юрій Шаповалов у «передовиках» - за даними електронної реєстрації, він був присутній на 92%, а за даними письмової реєстрації – на 85% пленарних засідань Верховної Ради. У порівнянні з іншими нардепами це досить високий показник відвідування свого робочого місця.  

Отже, виходить, що у порівнянні з Костянтином Жеваго Юрій Шаповалов на «законотворчій ниві» працював більш плідно і тому цілком заслуговує на компенсацію з держбюджету для оренди житла. Які законопроекти він напрацював у спекотному серпні в Києві у тиші свого готельного номера (чи квартири?) за 14 тисяч 260 грн., ми дізнаємося незабаром.

Усе б нічого, аби депутати «про народ думали», а кременчужани разом з іншими українцями їм і проживання у столиці забезпечать, і зарплату, й інші витрати на законотворчу діяльність. Державний бюджет втримає, а ми його наповнимо. Працюйте спокійно, наші обранці.

Теги: компенсації народний депутат

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Скромний і делікатний художник відкрив у Кременчуці виставку своїх робіт. ФОТО 773 0
Відпочити у Єгипті й Туреччині виявилося набагато дешевше, ніж на курортах України: порівняння цін 1457 0
Вперше кременчужанин на Євро: Роман Безус вийшов на поле за 2 хвилини до переможного гола 1467 0