Новини з 1996 року

Яка зарплата, така і промисловість. У виконкомі відзвітувалися за кременчуцьку економіку

Олександр Курилов 08 серпня 2017 12:31 1262 0

Керівники кременчуцьких заводів відзвітували про результати роботи своїх колективів за перші сім місяців 2017 року.

Головний результат за звітами – промисловість міста обсяги виробництва нарощує, але далеко не в запланованих депутатами Кременчуцької міськради масштабах.

За тим, що планували в міськраді, – до кінця року перевиконання по податках у міському бюджеті, а головний з них – це податок із зарплати, має підстрибнути з 38 мільйонів гривень за перші півроку до 134 млн. грн. до кінця 2017 року.

Нині ж - звіти директорів наших заводів, за якими зрозуміло одне – миттєвого прориву в економіці міста не буде, а стан нашої економіки особливо не погіршиться й не покращиться.

Тож обсяги економічного виробництва в Кременчуці за перші сім місяців року зросли, але не більше ніж на 5 відсотків у загальних показниках Кременчука. Це висновок з оприлюдненої міськвиконкомом довідки про результати роботи наших заводів.

Якщо на ПАТ «Кредмаш» збільшили кількість асфальтозмішувальних установок більше ніж удвічі (з 16-и  штук минулого року до 34-х цьогоріч), то вже інші підприємства таких рекордів у звітах не показують.

Нинішній показник для вагонного заводу – зріст обсягів виробництва на 17,5 відсотка й у цифрах тут мова про 1129 вантажних вагонів, які вдалося виготовити з початку року.

Це – не надто велика цифра й чи вдасться ПАТ «КВБЗ» покращити свої показники, а на заводі будуть випускати вантажні вагони за рахунок кредитів Європейського банку, – побачимо.

Натомість адміністрація ПАТ «Кременчуцький колісний завод» звітує про 5-відсоткове зростання випуску своєї продукції, що для такого підприємства, «заточеного» виключно на випуск коліс для авто, вже непогано.

Інше  з оприлюдненої статистики – це спад у виробництві швейних виробів на найбільшому підприємстві  - ЗАТ «Кремтекс» і підвищення обсягів виробництва цукерок на 3% на Кременчуцькій кондитерській фабриці.

Ще з оголошеного – наші гранітні кар’єри, де всі перевиконують плани видобутку щебеню, та Кременчуцький сталеливарний завод, де вдалося наплавити 7 тисяч тонн вагонного литва для вагонобудівних та вагоноремонтних заводів України.

Що буде далі? На це запитання відповідь є. Кременчуцькі заводи гірше до кінця року точно не працюватимуть, а невелике підвищення збережеться.

Однак і різких проривів теж не буде.

І перше цьому свідчення – кадри на підприємствах. Їх сьогодні не вистачає, кількість людей працездатного віку в Кременчуці обмежена й причина тут – жителі міста, особливо кваліфіковані робітники, шукають роботу за кордоном.

Єдине, чим можна таку міграцію зупинити, – це підвищення зарплати своїм робітникам, однак більшість власників кременчуцьких заводів до такого кроку не готові і, як і раніше, по заробітній платі Кременчук – далеко не на першому чи другому місці  у Полтавській області.

 

 

 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 2540 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 3004 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 3444 0